Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 4504
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Małe zainteresowanie WBO

Piątek, 15 października 2021, 9:20
Autor: JAZ
Wałbrzych: Małe zainteresowanie WBO
Fot. JAZ
Najsłabszy wynik od początku istnienia Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego, w którym zagłosowało zaledwie nieco ponad 5 tysięcy osób z ponad 88 tysięcy uprawnionych.
- Trend widoczny w większych miastach. Podobnie jest we Wrocławiu. Jedyne co nam pozostaje, to namawiać, pokazywać uświadamiać, że to są rzeczy potrzebne. Jest coraz mniej takich projektów jak siłownie, place zabaw, ale można zgłaszać inne inicjatywy, które później służą mieszkańcom – mówi prezydent Roman Szełemej.

Prezydent podziękował wszystkim pomysłodawcom. Nagrodził pamiątkowymi dyplomami tych inicjatorów, których projekty nie uzyskały poparcia wałbrzyszan. Ostatecznie jednak najwięcej głosów uzyskała inicjatywa:

"Wspólne podwórko" - rewitalizacja rekreacyjnego placu zabaw i budowa boiska wielofunkcyjnego na terenie PSP 6 dla mieszkańców Wałbrzycha.

Lokalizacja: Projekt zostanie zrealizowany na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu przy ul. gen. Andersa 50 - działka nr 44 na obrębie Biały Kamień 17.

Opis projektu

Projekt obejmuje:

1. Budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią dla uczniów PSP 6 i mieszkańców Wałbrzycha z przeznaczeniem do gry w piłkę nożną, ręczną i siatkową.

2. Stworzenie siłowni zewnętrznej.

3. Rozbudowę i modernizację istniejącego już placu zabaw będącego miejscem wypoczynku i rekreacji dla najmłodszych: montaż dodatkowych urządzeń zabawowych dla dzieci.

Zakres zadania nr 1 obejmuje:

budowę boiska o wymiarach 30,00m/15,00m. z wymalowanymi liniami boiska piłki nożnej, siatkowej i ręcznej: (demontaż starych bramek do piłki nożnej, roboty ziemne, w tym zerwanie warstwy wierzchniej (trawy, kamieni) oraz korytowanie, wykonanie warstw boiska (odsączającej, korygującej, wierzchniej - nawierzchnia poliuretanowa 450 m2), ograniczenie pola gry betonowymi obrzeżami, wyposażenie sportowe boiska: zamontowanie elementów małej architektury (bramki do piłki nożnej/ręcznej, słupki do piłki siatkowej- 2 sztuki), zamontowanie piłkochwytów zewnętrznych na słupach stalowych o wysokości 7m. z siatką polipropylenową bezwęzłową 10/10 cm o grubości 5mm.- 110 mb., wyposażenie terenu przyległego do boiska: ławki - 6 sztuk, kosze na śmieci - 4 sztuki, tablica informacyjna - 1 szt., rekultywacja terenu zielonego wokół boiska 300m2.

Zakres zadania nr 2 obejmuje:

stworzenie siłowni zewnętrznej: rekultywacja terenu zielonego, położenie trawnika - 100m2, zamontowanie przyrządów do ćwiczeń: biegacz wolnostojący - 1szt., orbitrek wolnostojący - 1szt., twister podwójny - 1szt., steper podwójny- 1szt.

Zakres zadania nr 3 obejmuje:

rewitalizację i doposażenie istniejącego placu zabaw: demontaż elementów znajdujących się obecnie na placu (pająk, równoważnia, boisko do gry w piłkę siatkową, 2 koniki bujane na sprężynach, huśtawka), rekultywacja terenu zielonego przeznaczonego na plac zabaw 500m2, zestaw zabawowy - 1 szt., huśtawka wagowa-2szt., ławka-8szt, karuzela tarczowa- 2szt., kosz na śmieci- 5 szt., tablica informacyjna - 1szt., ponowny montaż elementów istniejącego placu zabaw (pająk, 2 koniki bujane na sprężynach)

Uzasadnienie potrzeby realizacji

Celem projektu jest stworzenie miejsca rekreacji i odpoczynku dla mieszkańców w formie terenu wyposażonego w boisko wielofunkcyjne, urządzenia zabawowe, urządzenia siłowni zewnętrznej. Projekt przyczyni się do poprawy jakości spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Wałbrzycha oraz uczniów PSP6. Realizacja projektu wpłynie pozytywnie na rozwój mieszkańców i dzielnicy pod względem rekreacyjnym i sportowym oraz będzie sprzyjała integracji mieszkańców. Dzięki projektowi poprawi się sprawność i kondycja fizyczna mieszkańców, a dla dzieci będzie to bezpieczne miejsce do zabawy. Jego powstanie przyczyni się do popularyzacji sportów zespołowych i aktywnego wypoczynku, pozwoli aktywnie spędzać czas wśród rówieśników, zawierać nowe znajomości, uczyć się i bawić, poprawi jakość życia osób korzystających z niego na co dzień. Projekt zwiększy atrakcyjność dzielnicy, spowoduje poprawę warunków życia i zadowolenia mieszkańców oraz świadomość dbania o wspólne mienie.

Twoja reakcja na artykuł?

9
26%
Cieszy
13
37%
Hahaha
4
11%
Nudzi
3
9%
Smuci
3
9%
Złości
3
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group