Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 1727
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mamy nowych Ambasadorów Wałbrzych

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 9 lutego 2013, 8:52
Aktualizacja: Niedziela, 10 lutego 2013, 8:54
Autor: PAW
Fot. PAW
Wczoraj w Zamku Książ odbyła się uroczystość wręczenia trzem osobom tytułów „Ambasadorów Wałbrzycha".

Honorowy tytuł "Ambasadora Wałbrzycha" jest wyróżnieniem, które trafia do osób, które odniosły sukces zawodowy, społeczny lub artystyczny. Są to osoby pochodzące z naszego miasta.

- Osoby nominowane w tym roku mają wielkie zasługi dla Wałbrzycha, są wzorem do naśladowania i ich osiągnięcia są niepodważalne - mówi prezydent Roman Szełemej.

W ubiegłym roku w Zamku Książ odbyła się pierwsza gala "Ambasadorów Wałbrzycha". Wówczas tytułu trafiły do: w kategorii "Służba Publiczna" do Tomasza Siemoniaka, w kategorii "Kultura" do Joanny Bator oraz w kategorii "Sport" do Krzysztofa Ignaczaka. W tym roku ubiegłoroczni laureaci z grona wytypowanych osób wybrali kolejne trzy postacie, które tytuły "Ambasadorów Wałbrzycha" odebrały wczoraj w Zamku Książ.

A ten tytuł trafił do:
Andrzej Adamek – wychowanek koszykarskiego Górnika Wałbrzych, wieloletni zawodnik i trener wałbrzyskiego klubu. Trener Asseco Prokomu Gdynia, z którym wywalczył Mistrzostwo Polski. Trenera Adamka nie było podczas uroczystości, bowiem jego zespół rozgrywał mecz w odległym Koszalinie, ale w jego imieniu tytuł odebrał Wojciech Chodaniewicz, który przeczytał też krótki list autorstwa Adamka.

Kolejnym nominowanym jest Krzesimir Dębski – aranżer, dyrygent, kompozytor i skrzypek z Wałbrzycha.
- Wałbrzych mnie hołubi. Zawsze z sentymentem wracam do Wałbrzycha – mówi Dębski. – To wyróżnienie jest dowodem na to, że warto było urodzić się w Wałbrzychu.

Ostatnia osoba nominowana to Marek Starybrat – polski dziennikarz telewizyjny i radiowy, który pracował m.in. w Radiu Zet, a także w TVP 1 i Polsacie.
- Ambasadorem Wałbrzycha jestem od dawna. Nigdy nie zapomniałem, skąd pochodzę i jestem z tego dumny – mówi Starybrat.

Tradycyjnie podczas uroczystości przeprowadzona została licytacja, podczas której można było nabyć wiele interesujących przedmiotów. Koszulka zawodnika Prokomu została np. sprzedana za 1700 zł, a porcelanowy zestaw za 3 tys. zł. Batuta Krzesimira Dębskiego trafiła do prezydenta Szełemeja, który musiał za nią zapłacić 3 tys. zł. Ogólnie podczas licytacji udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych, a środki te zostaną przeznaczone dla Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu.

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group