Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3503
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mamy świetnych informatyków

Wtorek, 13 grudnia 2011, 11:19
Aktualizacja: 14:58
Autor: PAW
Wałbrzych: Mamy świetnych informatyków
Fot. PAW
Za nami XI edycja konkursu informatycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Jak co roku w Wałbrzychu w ramach konkursu wyławiane są „Talenty Informatyczne”. Nie inaczej było i w tym roku. W szczawieńskim T-Parku zjawili się uczniowie ze szkół z terenu powiatu wałbrzyskiego i nie tylko.

W konkursie na „Talenty Informatyczne” biorą udział uczniowie, którzy wykazują sporą wiedzę i umiejętności w dziedzinie informatyki. Konkurs jest dla nich szansą na sprawdzenie swoich umiejętności na tle rówieśników z innych placówek oświatowych.
- To naprawdę emocjonujące, że możemy rywalizować z uczniami z innych szkół – mówi Kamil. – Tutaj poziom jest wysoki i wygrywają ci najlepsi.

Według jednego z organizatorów konkursu Romana Głoda, dyrektora Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk”, konkurs wpływa na rozwój zainteresowania informatyką.
- Co roku liczba uczestników jest bardzo duża i to nas cieszy. Wierzymy, że ci młodzi ludzie po ukończeniu nauki w szkołach ponadgimnazjalnych pozostaną w naszym mieście i będą kontynuować naukę dla dobra Wałbrzycha – mówi Roman Głód.

Uczniowie musieli najpierw uporać się z częścią pisemną. Po rozwiązaniu testu, do etapu praktycznego awansowało 10 najlepszych uczestników.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że w kategorii gimnazjalistów najlepsza okazała się Weronika Nitka z Gimnazjum nr 13 w Wałbrzychu, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Karol Cichowski z ZSP „Energetyk”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group