Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3412
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mamy za mało energii

Środa, 26 października 2022, 11:27
Autor: PAW
Wałbrzych: Mamy za mało energii
Fot. pixabay.com
Prezydent Roman Szełemej zwraca uwagę na narastający problem naszego miasta. Tym problemem jest zbyt mała ilość energii elektrycznej choćby dla przedsiębiorstw działających w WSSE.

Prezydent Szełemej poinformował podczas sesji Rady Miasta, że odbył spotkanie z przedstawicielami Tauronu. Spotkanie to dotyczyło zabezpieczenia inwestycji prowadzonych w mieście w kontekście energii elektrycznej.

- Wielkim problemem na naszym terenie jest niedobór energii elektrycznej - zdradza prezydent. - Podpisaliśmy z Tauronem pewne porozumienie, które zapewnia potencjalnym inwestorom w WSSE pewien niezbędny zasób energii. Jest to jednak zdecydowanie mniej niż wskazują potrzeby przedsiębiorców. Jeśli jakiś inwestor chce zbudować fabrykę w WSSE to mamy teren, mamy drogi dojazdowe, z wodą, gazem i ze ściekami nie będzie problemu, ale mamy problem z energią elektryczną.

Dlatego właśnie Wałbrzych będzie szukał możliwości uruchomienia energii odnawialnej w formie budowy wiatraków, farm fotowoltaicznych, czy biogazowni. Jeśli takie szanse się pokażą to będzie nasze miasto z takich możliwości korzystać.

Twoja reakcja na artykuł?

6
43%
Cieszy
4
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
3
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group