Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2622
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mandat za gałęzie

Poniedziałek, 23 maja 2016, 6:45
Autor: red
Wałbrzych: Mandat za gałęzie
Fot. użyczone
500 złotych mandatu będzie musiał zapłacić mieszkaniec Wałbrzycha, który postanowił wyrzucić stertę gałęzi przy ulicy Villardczyków.

Dyżurny sekcji Straży Miejskie Podzamcze odebrał zgłoszenie dotyczące wyrzucenia przy ulicy Villardczyków sterty ściętych gałęzi. Zgłaszający zapamiętał i podał numer rejestracyjny pojazdu, z którego owe gałęzie wyrzucono. Strażnicy jeszcze tego samego dnia odwiedzili winowajcę. Sprawa zakończyła się mandatem karnym w kwocie 500 złotych oraz nakazem usunięcia gałęzi.

Na terenie Wałbrzycha uruchomiono dwa punkty selektywnej zbiórki odpadów, gdzie można nieodpłatnie pozostawić odpady: metal, papier, tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe, odpady komunalne ulegające biodegradacji (w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji), zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych, przeterminowane leki i chemikalia powstające w gospodarstwach domowych, odpady odzieży i tekstyliów (jednorazowo można dostarczyć do PSZOK do 20 kg), zużyte baterie i akumulatory, meble i inne odpady wielkogabarytowe (jednorazowo do 350 kg),odpady budowlane i rozbiórkowe (jednorazowo do 350 kg), zużyte opony (jednorazowo do 10 szt.), odpady zielone (jednorazowo do 100 kg).

Punkty są czynne: od poniedziałku do piątku w godzinach: 10:00 – 18:00, w soboty w godzinach: 10:00 –14:00, w niedziele, święta i inne dni ustawowo wolne od pracy punkty są nieczynne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group