Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5516
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Matematyczne porachunki

Niedziela, 12 czerwca 2022, 6:46
Autor: red
REGION, Mieroszów: Matematyczne porachunki
Fot. Tomasz Tracewski/Gmina Mieroszów
10 czerwca w PSP Mieroszów odbył się GMINNY KONKURS pod nazwą „poRACHUNKI FIZYCZNO–MATEMATYCZNE”
pod patronatem Burmistrza Mieroszowa Andrzeja Lipińskiego.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych gminy Mieroszów. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień fizycznych i matematycznych dzieci oraz stwarzanie im możliwości sprawdzenia i porównania swoich umiejętności z innymi. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwali Jan Nowaczyk – nauczyciel matematyki i fizyki, Anna Zalewska-Duda – nauczyciel matematyki oraz ekspertki – emerytowane nauczycielki fizyki i matematyki: Alicja Kwiecień oraz Krystyna Zalewska.

Na publiczności zasiedli Burmistrz Mieroszowa – Andrzej Lipiński, Grażyna Majkowska – Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Mieroszowa oraz dyrektorzy szkół podstawowych gminy Mieroszów: Katarzyna Tudry – dyrektora PSP w Mieroszowie, Danuta Wypych – dyrektor PSP w Kowalowej oraz zastępca dyrektora ZSP w Sokołowsku - Iwona Przybysz z ZSP w Sokołowsku.

Konkurs przypominał w formule popularny teleturniej „Awanturę o kasę”. W pierwszej części trzyosobowe reprezentacje poszczególnych klas walczyły o wejście do finału. Kapitanowie drużyn prowadzili zaciekłe licytacje punktowe, chcąc mieć możliwość odpowiedzenia na pytania w poszczególnych kategoriach z zakresu matematyki i fizyki.

Po emocjonującej finałowej rywalizacji, w której nieraz decydowano się grać va- banque, konkurs wygrała: drużyna klas VIII z PSP w Mieroszowie, którą reprezentowali Bartosz Krzesiński, Bartłomiej Mostek oraz Szymon Skiert zdobywając główny tytuł Mistrzów Konkursu. Drugie miejsce w finale, a zarazem pierwsze w kategorii uczniów klas VII, wywalczyli uczniowie z PSP w Mieroszowie w składzie Hanna Wizgird, Kacper Wereszczyński oraz Maciej Pisowacki. Drugie miejsce w klasyfikacji klas VIII zajęła drużyna z PSP w Sokołowsku w składzie: Kacper Skalski, Maciej Gałęzia, Masym Sakhno, natomiast w klasyfikacji klas VII drugie miejsce zajęła drużyna PSP z Kowalowej w składzie: Maja Stus, Lena Wujda oraz Antoni Bil.

Wielkie podziękowania dla sponsorów nagród: Explora Park oraz ZOO Łączna.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group