Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3664
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Materac 100x200 Hilding Anders – dla kogo będzie optymalnym wyborem?

Czwartek, 3 września 2020, 11:52
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Materac 100x200 Hilding Anders – dla kogo będzie optymalnym wyborem?
Fot. użyczone
Czy materac 100x200 Hilding Anders będzie dobrym rozwiązaniem? Sprawdźmy najważniejsze informacje i zalecenia ekspertów na ten temat.

Dla kogo materac 100x200 będzie dobry?

Materac do łóżka powinien być dobrany nie tylko do naszych preferencji, ale również wagi oraz wzrostu. Co mówią na ten temat eksperci? Zgodnie z ich zaleceniami długość materaca powinna być o 15-20 cm większa niż nasz wzrost. Jeżeli mamy 160 cm wzrostu, wówczas optymalna długość wynosi 180 cm. Kiedy poszukujemy materaców dla par, należy wziąć pod uwagę wzrost wyższej osoby. W tym przypadku mamy duże ułatwienie, ponieważ Hilding Anders jeden z najlepszych producentów materacy oferuje większość produktów mierzących aż 200 cm. Jeżeli nie znajdziemy w sklepie modelu spełniającego nasze wymagania, możemy zamówić materac na wymiar. Bez wątpienia jest to duże udogodnienie, z którego warto skorzystać.

Drugi parametr, o którym należy pamiętać, to szerokość. To, czy wybierzemy dobrze, zdecyduje o naszym komforcie snu. W przypadku za wąskich materaców istnieje ryzyko upadku! Eksperci informują, że minimalna przestrzeń dla jednej osoby powinna mieć nie mniej niż 70 cm. Optymalna szerokość wynosi natomiast 90 cm. Jeżeli wybieramy materac dla par, liczbę należy pomnożyć przez 2. Na podstawie tych informacji możemy śmiało stwierdzić, że materac materac 100x200 będzie optymalnym rozwiązaniem dla osoby, które śpi pojedynczo. Czy każdy produkt o tych wymiarach sprawdzi się w przypadku singli? Sprawdźmy, na co jeszcze należy zwrócić uwagę!

Jakie wypełnienie do materaca wybrać?

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów materacy. Dzielą się one na różne typy ze względu na wypełnienie. Jednym z popularnych rozwiązań są materace piankowe. Grupa ta dzieli się dodatkowe na: termoelastyczne, wysokoelastyczne i lateksowe. Pierwszy z nich wyróżnia się możliwością idealnego dopasowania do kształtu ciała pod wpływem wagi i temperatury użytkownika. Dzięki temu możemy zniwelować punkty nacisku mięśni i kręgosłupa. Drugi typ, czyli materace wysokoelastyczne, gwarantują wysoką sprężystość oraz elastyczność. Dodatkowo otwartokomórkowa struktura zapewnia bardzo dobrą wentylację i higienę snu. Ostatni rodzaj materaca piankowa, czyli lateksowy, sprawdzi się doskonale w przypadku alergików. Lateks ogranicza ryzyko powstawania grzybów i bakterii.

Drugim z popularnych rozwiązań jest materac sprężynowy. Warto zwrócić uwagę, że Hilding Anders unowocześnił tradycyjny model bonellowy. Materac kieszeniowy charakteryzuje się umieszczeniem każdej sprężynki w osobnej kieszonce materiałowej. Dzięki temu każdy ruch partnera jest izolowany, co sprzyja spokojnemu snu. Pamiętajmy, że im gęściej rozłożone sprężynki, tym wyższa elastyczność punktowa i wygoda. Dlatego warto zwrócić uwagę na materace sprężynowe typu Multipocket. Dzięki nim otrzymamy większą liczbę sprężynek na 1 m2.

Jaki wybrać stopień twardości materaca 100x200?

Warto zwrócić również uwagę na stopień twardości. Jeżeli wybierzemy nieodpowiedni materac, możemy odczuwać bóle kręgosłupów i głowy. Dlatego warto wiedzieć, co na ten temat mówią eksperci. Stopień twardości jest oznaczony symbolem H. Liczba znajdująca się po literze oznacza poziom. Jeżeli ważymy mniej niż 80 kg, dobrym rozwiązaniem może być stopień H2. Dla osób ważących między 80 a 100 kg zaleca się materace H3 średniej twardości. Kiedy nasza waga wskazuje więcej niż 100 kg, wówczas warto skłonić się ku twardym materacom H4. 

Pamiętajmy również o przetestowaniu twardości na własnej skórze! Każdy z nas ma inne preferencje. Być może w naszym przypadku lepszym rozwiązaniem okaże się nieco inny stopień twardości.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
50%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group