Czytających: 4459

Innsbruck: Mateusz Janik startuje na I Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich

Środa, 18 stycznia 2012, 10:00
Aktualizacja: 10:01
Mateusz Janik, biathlonista, wychowanek Melafiru Czarny Bór ma za sobą dwa starty na I Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, które odbywają się w austriackim Innsbrucku.

Janik w biegu sprinterskim na 7,5 km zajął 30. lokatę. Nasz zawodnik zaliczył 4 niecelne strzały i to głównie zadecydowało o jego odległej pozycji. Drugi z Polaków - Jakub Topór - też miał 4 pudła i zajął 24. pozycję. Wygrał Chińczyk Fangming Cheng. Bieg ukończyło 50 zawodników.

W biegu na 10 km Janik znów zaliczył pudła na strzelnicy. Tym razem zawodnik Melafiru miał aż 7 (na 20) niecelnych strzałów i został sklasyfikowany na 33. miejscu. Bieg ukończyło 49 zawodników. Topór z 7 pudłami zajął ponownie 24. lokatę. Zwyciężył Niemiec Niklas Homberg.