Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1613
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Matuszyk odebrał tytuł

Wiadomości: Kraj
Piątek, 9 grudnia 2011, 16:38
Aktualizacja: Sobota, 10 grudnia 2011, 11:45
Autor: red
Fot. red
Michał Matuszyk, kierowcy rajdowego z Walimia, odebrał nagrodę za tytuł Mistrza Polski w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie N–2000.

Laur ten przyznano kierowcy na gali zorganizowanej w Centrum Olimpijskim PKOL-u im. Jana Pawła II w Warszawie. Podczas uroczystości rozdano tytuły mistrzowskie i wręczono pamiątkowe puchary we wszystkich konkurencjach sportu samochodowego pod egidą Polskiego Związku Motorowego za sezon 2011.

Matuszyk znajdował się w minionym sezonie w wyśmienitej formie. Tytuł zapewnił sobie już na dwie rundy przed końcem jego trwania. We wszystkich rajdach zaliczanych do klasyfikacji GSMP, w których wystąpił, dotarł do mety. Zwyciężał aż siedmiokrotnie, a trzy razy zajmował drugi stopień podium. W pozostałych dwóch rundach, gdy już nikt nie mógł przeszkodzić mu w triumfie, za kierownicą jego BMW 120D zasiadł debiutant Jacek Madziara. Za to Michał kierował pracą swego teamu jako szef zespołu. W tym sezonie w klasie N-2000 sklasyfikowano 9 zawodników z Polski. W przyszłym zaś w GSMP wprowadzona zostanie nowa klasa RWD (samochody z napędem tylko na tylną oś). Świeżo upieczony mistrz zdradził nam, że to właśnie w niej ma zamiar wystartować. Dlatego zespół już niebawem zacznie pracę nad nowym, mocniejszym samochodem. Ma to być na pewno kolejne BMW w najnowszej specyfikacji WTTC. Modelu kierowca nie chciał nam zdradzić ze względu na istnienie wielu opcji z uwagi na niejasny jeszcze do końca regulamin nowej klasy.

RR

Źródło: www.walim.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group