Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2639
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Hradec Kralove: Mażoretki i hip–hop czyli WOK w Hradec Kralove

Wtorek, 20 września 2011, 7:03
Aktualizacja: 7:12
Autor: Sven/WOK
Hradec Kralove: Mażoretki i hip–hop czyli WOK w Hradec Kralove
Fot. użyczone
To, że sztuka raczej łączy niż dzieli wiadomo od dawna. Dowodem na to jest niedawna wizyta tancerek Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury w partnerskim Hradec Kralove.

Dwie grupy taneczne Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury: Aqua i Chillout wzbogaciły Krajowy Przegląd Zespołów Mażoretek. Impreza odbyła się w minioną sobotę w Hradec Kralove (Czechy), mieście partnerskim Wałbrzycha.

Każda z naszych grup zaprezentowała układy tańca nowoczesnego i hip hopu, co w zestawieniu z pokazami czeskich mażoretek było nie lada wyzwaniem. Dziewczęta poradziły sobie świetnie. Publiczność nagrodziła młode tancerki gromkimi brawami.

Wyjazd do Czech był także okazją do spotkania się seniorów z Klubu Złota Jesień w WOK z działającym przy czeskim Ośrodku Kultury Adalbertinum.

- Wspólnie z Adalbertinum napisaliśmy projekt „Poznajemy wzajemnie swoją kulturę”, uzyskaliśmy dofinansowanie. W grudniu do Czech wyjadą jeszcze malarze Grupy BIKaWOK, przed Bożym Narodzeniem na Jarmarku Świątecznym w Wałbrzychu będziemy gościć także chór z Hradec Kralove – mówi dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, Jarosław Buzarewicz.

Mikroprojekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013 „PRZEKRACZAMY GRANICE”.

Przypomnijmy, że mażoretki to dziewczyny prezentujące układy taneczno-marszowe. Występują w strojach przypominających paradne mundury różnych służb. Ich atrybut stanowi pałeczka mażoretkowa, którą podrzucają w rytm muzyki. Biorą udział w paradach ulicznych lub występują na estradzie.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group