Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 3839
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: "Mazowsze" w Świebodzicach

Wtorek, 21 maja 2013, 6:27
Autor: opr.red.
Region: "Mazowsze" w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Łzy w oczach publiczności i brawa na stojąco – tak świebodziczanie przyjęli występ najsłynniejszego polskiego zespołu pieśni i tańca – "Mazowsze".

Artyści w półtoragodzinnym programie zaprezentowali niezwykle bogaty i barwny przegląd polskiego folkloru zarówno w warstwie muzycznej, jak i przepięknych strojach. Usłyszeliśmy znane polskie pieśni, jak chociażby "Łowiczanka", "Ej przeleciał ptaszek" czy brawurowo wykonany "Furman" a także regionalne tańce. Zespołowi towarzyszyła orkiestra a na scenie pojawiła się w sumie około setka artystów.

Po występie kwiaty i podziękowania dla zespołu przekazał burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.
- Jestem wzruszony, dziękujemy za ten piękny występ i przypomnienie, jak bogata jest polska kultura - mówił burmistrz, a kwiaty wręczył także dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Janusz Zieliński.

W skład zespołu wchodzą balet, chór i orkiestra symfoniczna. Melodie prezentowane przez "Mazowsze" pochodzą z 39 regionów etnograficznych Polski. "Mazowsze" to 120-osobowa (łącznie z obsługą) grupa artystów, 8 ton bagażu, 1500 kostiumów. W tym roku zespół świętuje 65-lecie istnienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group