Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 3397
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mechatronicy Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu brązowymi medalistami INFOMatrix

Czwartek, 30 maja 2013, 12:50
Aktualizacja: 12:59
Autor: red
Wałbrzych: Mechatronicy  Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu brązowymi medalistami INFOMatrix
Fot. PAW
W dniach 16 – 20 maja uczniowie ZS nr 5 w Wałbrzychu przy ulicy Ogrodowej: Daniel Szczęsny i Michał Niewiadomski, kształcący się w zawodzie technik mechatronik, byli uczestnikami jednego z największych konkursów naukowych na świecie: INFOMatrix w Rumunii.

Zmagania konkursowe odbywały się w Bukareszcie. Wśród drużyn z całego świata (46 krajów, 255 projektów) uczniowie „mechanika” zdobywając brązowy medal godnie reprezentowali szkołę, miasto Wałbrzych, region i Polskę.

Historia SUKCESU uczniów Zespołu Szkół Nr 5 w Wałbrzychu:

I. 16.05. – 20.05.2013 - BUKARESZT:

Podczas konkursu prezentowali swoją pracę, odpowiadali na liczne pytania jury, opowiadali o możliwościach zastosowania ich pomysłu w przemyśle, a także w obszarze ekologii. Daniel i Michał mieli możliwość zbierania doświadczeń w reprezentowaniu nas na gruncie międzynarodowym, rozwijania kompetencji językowych, nawiązywania ponadnarodowych kontaktów. Szczęśliwie wrócili do nas po długiej podróży. Odnieśli kolejny sukces, otrzymali brązowy medal za swój projekt, który zdobył uznanie jury i tych, którzy mogli go poznać i podziwiać w Rumunii. Teraz uczniowie są już z nami, dzielą się swoimi wrażeniami i doświadczeniami, ale … . Myślą już o kolejnym projekcie, z którym chcieliby wystartować w kolejnym Festiwalu E(x)plory w roku szkolnym 2013/2014.

II. 4. 04 - 6.04.2013 GDYNIA:

W tych dniach w Gdyni odbył się Finał Festiwalu E(x)plory. Nasi uczniowie reprezentowali na nim szkołę oraz miasto Wałbrzych. Śmiało można powiedzieć, że region, bo żadna inna szkoła techniczna nie wzięła udział w tak prestiżowym przedsięwzięciu. Festiwal E(x)plory to pierwsze w Polsce wydarzenie umożliwiające utalentowanej młodzieży wyjazdy na światowe konkursy poświęcone nauce i nowym technologiom. W finale nasi uczniowie przybliżyli swój projekt „Układ elektropneumatyczny do sortowania elementów metalowych i nie metalowych”, który został udoskonalony. Opiekunami uczniów byli tak jak poprzednio prof. W. Przykuta oraz prof. T. Trzop. W organizacji wyjazdu uczniów do Gdyni pomogli nam: Biuro WEiW UM w Wałbrzychu oraz firma transportowa PAP Trans, którym składamy serdeczne podziękowania.

Michał i Daniel zafascynowali jury swoim pomysłem, pracą, prezentacją projektu i wiedzą merytoryczną. W efekcie zdobyli wyróżnienie: AKREDYTACJĘ ORAZ POKRYCIE KOSZTÓW UDZIAŁU W JEDNYM Z NAJWIĘKSZYCH KONKURSACH NAUKOWYCH NA ŚWIECIE: INFOMatrix w RUMUNII.

III. 15.02.2013 POZNAŃ:

W połowie lutego nasi uczniowie: D. Szczęsny i M. Niewiadomski (kl. III B T: technik mechatronik) reprezentowali szkołę w Regionalnym Festiwalu E(x)plory RE(X) w Poznaniu. Uczniowie przygotowali pracę (projekt techniczny) pt. "Układ elektropneumatyczny do sortowania elementów metalowych i niemetalowych". Opiekunami byli nasi nauczyciele: prof. W. Przykuta i prof. T. Trzop. Festiwal odbył się w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Uczniowie wspaniale zaprezentowali swoją pracę, która zdecydowanie wyróżniała się wśród innych. Rywalizacja był wielka, ale to właśnie naszej reprezentacji przyznano miejsce w ogólnopolskim FINALE. Zespół Szkół Nr 5 w Wałbrzychu otrzymał tytuł „Szkoła E(x)plory” za udział w Regionalnym Festiwalu E(x)plory.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group