Kędzierzyn-Koźle: Mecz pocieszenia dla Victorii

Niedziela, 6 lutego 2011, 21:18
Aktualizacja: 21:19
Autor: MDvR
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali 3:1 z Piątką Turek w ostatnim spotkaniu 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Podopieczni Waldemara Szczepanowskiego uplasowali się tym samym na trzeciej pozycji w turnieju, podobnie zresztą jak przed rokiem.

Pierwszy set tego pojedynku należał do wałbrzyszan, którzy wygrali 25:21, w drugiej partii przeciwnicy postawili cięższe warunki i wskutek głównie naszych błędów wygrali do 17. Od tego momentu warunki na parkiecie zaczęli dyktować siatkarze Victorii wygrywając trzecią odsłonę 25:15. Od początku ostatniego seta nasi zawodnicy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, którą w końcówce niemal zupełnie roztrwonili. Na finiszu, to my zachowaliśmy trochę więcej „zimnej krwi” i wygraliśmy 25:23, a w całym meczu 3:1.

Juniorom Victorii PWSZ Wałbrzych podobnie jak przed rokiem przypadła trzecia lokata, awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski uzyskała ekipa gospodarzy MKKS Kędzierzyn-Koźle oraz Trzynastka Zielona Góra. Na pocieszenie zostaje nam nagroda indywidualna, najlepszym rozgrywającym zawodów został Damian Korus.