Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6201
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Medale i odznaczenia

Niedziela, 12 czerwca 2022, 11:19
Aktualizacja: 11:21
Autor: red
Wałbrzych: Medale i odznaczenia
Fot. Wacław Kwieciński
Wczoraj w Starej Kopalni w Wałbrzychu odbył się uroczysty koncert TOBIE OJCZYZNO pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polski oraz patronatem honorowym Marszałka na Sejm Rzeczypospolitej Polski, Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych , Instytutu Pamięci Narodowej, Marszałka Dolnego Śląska, Prezydenta Miasta Wałbrzycha i patrona medialnego TVP3 Wrocław.

Podczas tej doniosłej i patriotycznej uroczystości swój program artystyczny zaprezentowały Szkoła Podstawowa Nr 26 z Oddziałem Integracyjnym z Wałbrzycha oraz Szkoła Podstawowa Nr 5 im A. i Cz. Centkiewiczów z Wałbrzycha. Pieśni patriotyczne i wiersz Wacława Kwiecińskiego obudziły wśród zebranych dumę z bycia Polakami i radość z wolnej i Niepodległej Ojczyzny. Okazją do spotkania się była również 40. rocznica powstania Solidarności Walczącej. Została ona założona 13 czerwca 1982 roku we Wrocławiu przez działaczy stanowiących trzon tamtejszego, Regionalnego Komitetu Strajkowego "Solidarności", którzy nie zgadzali się z kierownictwem RKS w sprawie metod i strategii działania. Jej przywódcą i głównym ideologiem był Kornel Morawiecki.

W przerwach między występami młodzieży szkolnej zostały wręczone medale państwowe i kombatanckie dla wielu osób i sztandarów. Oto te przyznane na wniosek Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Wałbrzychu:
- Medal Pro Patria otrzymała dr Sylwia Bielawska Wiceprezydent Wałbrzycha
- Złoty Krzyż Zasługi otrzymała Ewa Gratzke Dyrektor ZSP Nr 7 w Wałbrzychu
- Złoty Krzyż Zasługi otrzymała Ewa Zimek Sekretarz Oddziału ZS w Wałbrzychu
- Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości otrzymał Wacław Kwieciński Sekretarz Koła ZS w Wałbrzychu.

- Pragnę serdecznie podziękować inicjatorom tego wyróżnienia i zapewnić, że nadal będę kontynuować starania na rzecz społeczności sybirackiej w szczególności poprzez starania o zwiększenie ilości materiałów dydaktycznych w szkołach, by pogłębiać wiedzę o krainie, w której człowiek człowiekowi odebrał człowieczeństwo - mówi Wacław Kwieciński - Sekretarz Zarządu Koła ZS w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

9
35%
Cieszy
9
35%
Hahaha
2
8%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
4
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group