Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5936
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Medalowy Melafir

Czwartek, 24 lutego 2022, 9:07
Aktualizacja: 9:14
Autor: PAW
Kraj: Medalowy Melafir
Fot. archiwum
W Kościelisku odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzików Młodszych będące zarazem finałem 12. edycji "Celuj w Igrzyska".

Jako pierwsza worek z medalami rozwiązała Maria Fatla, która wygrała rywalizację młodziczek. Pierwsze dwie próby strzeleckie 14-latka z BKS WP Kościelisko zaliczyła na czysto, spudłowała dopiero podczas trzeciego strzelania. Trzy kary nie zepchnęły jej jednak z pozycji liderki. Wygrała z przewagą nieco ponad minuty nad Julią Fedoruk z UKN Melafir Czarny Bór. Trzecie miejsce zajęła jej klubowa koleżanka Justyna Sinkiewicz. Obie spudłowały cztery razy.

Jedynym zawodnikiem spoza Kościeliska, który w piątek sięgnął po złoto był Patryk Mucha z UKN Melafir Czarny Bór. Rywalizacja młodzików młodszych zakończyła się zresztą dubletem dolnośląskiego klubu, bo drugie miejsce z niemal minutową stratą zajął Bartosz Sowa. Brązowy medal wywalczył Armin Spyra, który stracił do zwycięzcy już ponad dwie minuty. O podziale miejsc na podium decydowała dyspozycja biegowa, na strzelnicy wszyscy medaliści strzelali bezbłędnie.

Biegi sprinterskie rozgrywane drugiego dnia Mistrzostw Polski Młodzików w Kościelisku (sobota) miały dokładnie takich samych zwycięzców jak piątkowe biegi długie.

Jako pierwsze na trasie pojawiły się młodziczki. Po raz drugi w ten weekend najlepsza okazała się Maria Fatla z BKS WP Kościelisko. Przedstawicielka rocznika 2008 spudłowała trzykrotnie i drugą na mecie Maję Fic z UKS Muflon Duszniki-Zdrój. Trzecie miejsce zajęła Justyna Sinkiewicz z UKN Melafir Czarny Bór, która podobnie jak Fic biegała cztery karne rundy, lecz straciła do niej pół minuty w biegu.

W rywalizacji młodzików ponownie nie było mocnych na Sebastiana Garbowskiego. Zawodnik z Kościeliska po każdym strzelaniu biegał dwie karne rundy i zwyciężył z Kajetanem Urbaniakiem różnicą osiemnastu sekund. Blisko wyprzedzenia reprezentanta klubu z Czarnego Boru w walce o srebrny medal był Stanisław Bodzek z MUKN Pod Stróżą, który stracił do rywala tylko trzy sekundy.

Z największą przewagą w sobotę zwyciężył Patryk Mucha, który w zmaganiach młodzików młodszych pokonał Dawida Wiewiórę o minutę i dwie sekundy. Zarówno zawodnik z Czarnego Boru, jak i reprezentant UKS Strzał Wodzisław Śląski strzelali bezbłędnie. Dwa niecelne strzały oddał Piotr Zając, który stanął na najniższym stopniu podium w tej kategorii.

W niedzielę w Kościelisku zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzików Młodszych. Zawody jak co roku zamknęły biegi sztafetowe, w których prym wiedli młodzi biathloniści z Czarnego Boru.

Na starcie rywalizacji młodzików stanęło osiem drużyn. Po pierwszej zmianie na prowadzeniu znajdował się zespół z Kościeliska, co absolutnie nie mogło dziwić, bo na pierwszej zmianie zaprezentował się Sebastian Garbowski - dwukrotny złoty medalista konkurencji indywidualnych. Trzeciego medalu wywalczyć jednak nie zdołał, bo w dalszej części wyścigu do głosu doszli rywale. Jako pierwsi finiszowali zawodnicy UKN Melafir Czarny Bór, którzy wystartowali w składzie Konrad Matusik, Kazimierz Siwa, Kajetan Urbaniak. W wywalczeniu tytułu mistrzowskiego nie przeszkodziło im nawet osiem karnych rund.

W biegu sztafetowym młodziczek niedoścignione okazały się Julia Fedoruk, Weronika Król oraz Justyna Sinkiewicz z UKN Melafir, które wygrały różnicą ponad dwóch minut. Zawodniczki z Czarnego Boru strzelały najlepiej w całej stawce. Karną rundę biegała tylko Fedoruk, ale i tak nie przeszkodziło jej w tym, żeby oddać zmianę na pierwszym miejscu.

Pokaz skuteczności strzeleckiej zaprezentowali młodzicy młodsi z Czarnego Boru, którzy w ogóle nie korzystali z dodatkowej amunicji. Bartosz Sowa, Łukasz Sinkiewicz i Patryk Mucha (trzecie złoto w ten weekend!) dotarli do mety ponad pół minuty przed sztafetą z Wodzisławia Śląskiego.

Klasyfikację medalową mistrzostw wygrał BKS WP Kościelisko z dorobkiem sześciu złotych medali. Pięciokrotnie na najwyższym stopniu podium stawali młodzi biathloniści z Czarnego Boru.

Twoja reakcja na artykuł?

7
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group