Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Metamorfoza Jerzego Borowskiego

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 17 lutego 2012, 7:55
Aktualizacja: 8:08
Autor: Sven
Fot. Sven
„Wystawa „Metamorfoza” poprowadzi nas realistycznymi „Schodami” do surrealistycznego świata kolorów, marzeń i snów” czytamy w folderze wydanym z okazji wernisażu wystawy obrazów Jerzego Borowskiego.

Dwadzieścia prac artysty z ostatnich dwóch lat pokazuje odejście od malarstwa przedstawiającego, na rzecz surrealizmu

- Kiedy zaczynałem, chciałem malować ładnie. Teraz dojrzałem do tego, że chcę malować dobrze. Oczywiście wychodzi to z różnym skutkiem, bo tworzenie obrazów nie jest sprawą łatwą. Mniej więcej od trzech lat zacząłem zmieniać sposób malowania. Być może w tym, co robię nie ma niczego odkrywczego, ale jest moje. Szczere i autentyczne. Nikogo nie naśladuję i nikomu nie staram się przypodobać. Daje mi to swobodę w realizacji moich przemyśleń i wizji plastycznych. Maluję od trzydziestu pięciu lat i ciągle jestem na etapie poszukiwań – mówił Jerzy Borowski

W ciągu tych trzydziestu pięciu lat powstało 545 obrazów olejnych i akrylowych. Wiele z nich znajduje się w rękach prywatnych w kraju w za granicą: - Malarstwo jest moją pasją, a nie sposobem na zarabianie pieniędzy, dlatego też wiele obrazów podarowałem przyjaciołom i znajomym. W ten sposób trafiły do wielu krajów, między innymi do Niemiec, Włoch, Francji, Hiszpanii, Kanady, Czech czy Szwecji. Czasem, gdy sprzedam jakiś obraz, to mam dodatkowe środki na farby. Żyję z emerytury, a wcześniej byłem planistą i kreślarzem na kopalni Victoria – opowiada artysta.

Prace Jerzego Borowskiego wystawiane były na dziesiątkach indywidualnych i zbiorowych wystawach, a teraz można je oglądać w Galerii „48” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury przy ul. Andersa na Białym Kamieniu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group