Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 4433
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Metamorfozy" w walbrzyskiej Bilbliotece

Wtorek, 30 maja 2017, 13:50
Aktualizacja: 13:56
Autor: red
Wałbrzych: "Metamorfozy" w walbrzyskiej Bilbliotece
Fot. organizatorzy
Wczoraj odbył się wernisaż „Metamorfozy", na którym zostały zaprezentowane organiczne obiekty z traw, grafiki oraz fotografie Doroty Zbroszko.

Wystawę otworzyła dyrektor Renata Nowicka wraz z zastępcą prezydenta Zygmuntem Nowaczykiem. Uroczyste otwarcie wystawy wzbogacone było występem zespołu Organic Sound System, dzięki czemu przybywający goście mogli doświadczyć nietypowych wrażeń - połączenia naturalnych elementów, zapachu traw oraz relaksujących dźwięków mis i gongów.

„Metamorfoza to inaczej przemiana, przeistoczenie - ma znaczenie zarówno powierzchowne jak i głębokie. Przemiany towarzyszą człowiekowi od zawsze i są fundamentem rozwoju cywilizacyjnego" - pisze autorka o swoich obiektach przestrzennych z traw. „Dzisiaj w sztuce nie obowiązują określone style czy kierunki. Posiadamy wielki bagaż doświadczeń przeszłych pokoleń. Świat zmienia się dość szybko, a my zmieniamy się wraz z nim. Przy braku stylistycznych konwencji i reguł poruszamy się w obszarach, które dają swoistą dowolność. Dlatego powrót do natury, przyrody daje nie tylko chwile wytchnienia, ale i zastanowienia.
Metamorfozy to cykl prac, które wciąż się zmieniają, jak ulotność i przemijanie przyrody tak i te prace są żywym organizmem."

Na uwagę zasługują również grafiki artystki - monotypie, które tworzą cykl Rzeczywiste- Nierzeczywiste, nawiązują również do natury,
powierzchni kamieni, zielników i w ciekawy sposób korespondują z wiszącymi instalacjami organicznymi.

Wystawę wzbogacają też fotografie przedstawiające poetyckie instalacje wykonane z naturalnych elementów.

Na wystawę zapraszamy do 23 czerwca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group