Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 5114
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Miał dwa aktywne zakazy sądowe, a także był poszukiwany

Sobota, 20 października 2018, 9:30
Autor: red
Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Miał dwa aktywne zakazy sądowe, a także był poszukiwany
Fot. KMP Wałbrzych
45–letniego wałbrzyszanina zatrzymali w minioną środę przed północą policjanci Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Mężczyzna jechał kierowanym przez siebie pojazdem pomimo orzeczonych przez sąd dwóch zakazów kierowania pojazdami.

Policjanci zauważyli jadącego przez Szczawno-Zdrój ul. Kolejową kierującego samochodem osobowym 18 października około godziny 23:00. Funkcjonariusze podejmując czynności kontrolne od samego początku podejrzewali, iż 45-latek poruszał się samochodem bez uprawnień do kierowania pojazdami, co potwierdziło się podczas dalszych czynności. Legitymowany 45-latek miał dwa aktywne do 2021 roku zakazy kierowania wszelkich pojazdów wydane przez Sąd Rejonowy w w Wałbrzychu.

Prowadząc dalsze czynności ze sprawcą przestępstwa policjanci ustalili także, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia go w zakładzie karnym na pół roku za wcześniejszą jazdę, pomimo wydanej przez właściwy organ decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze tym samym zatrzymali podejrzanego i osadzili go w Areszcie Śledczym w Świdnicy. Za ponowne kierowanie samochodem pomimo orzeczonych już dwóch kolejnych zakazów sądowych mieszkańcowi Wałbrzycha grozi dodatkowa kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

12
86%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group