Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 2924
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Miał w domu broń, amunicję oraz kilkaset tysięcy złotych

Poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 13:16
Aktualizacja: 13:18
Autor: red
REGION: Miał w domu broń, amunicję oraz kilkaset tysięcy złotych
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci z wałbrzyskiej komendy wspólnie z kryminalnymi z Wrocławia zatrzymali 41–latka. W jego mieszkaniu podczas przeszukania znaleźli broń, amunicję, karabin na proch czarny i kilkaset tysięcy złotych.

W miniony weekend policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP we Wrocławiu zatrzymali 41-letniego mieszkańca Bierutowa. Mężczyzna podejrzewany był o posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Mając nakaz prokuratora, zajmujący się tą sprawą policjanci, udali się do mieszkania 41-latka. Podczas przeszukania wszystkich pomieszczeń ujawnili i zabezpieczyli dwie sztuki broni palnej gazowej, karabin na proch czarny, amunicję oraz kilkaset tysięcy złotych. Znalezione pieniądze prawdopodobnie mogą pochodzić z organizowania gier na automatach hazardowych bez wymaganej koncesji. Funkcjonariusze w chwili obecnej sprawdzają czy w grę wchodziła inna działalność przestępcza.

Podejrzany został przesłuchany i złożył obszerne wyjaśnienia. Przyznał się do przedstawionych mu zarzutów nielegalnego posiadania broni i amunicji. Ustawodawca za tego typu przestępstwo przewidział karę do 8 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec Bierutowa został objęty dozorem policji i otrzymał zakaz opuszczania kraju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group