Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2391
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miasto promuje MTB

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 14 września 2010, 20:53
Aktualizacja: Środa, 15 września 2010, 7:14
Autor: Sven
Fot. Sławomir Pawlik
Wykorzystując fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego na lata 2007 – 2013 Urząd Miasta Wałbrzycha realizuje projekt, którego celem jest promocja turystyki rowerowej i tras MTB w Górach Wałbrzyskich.

Główną grupą docelową podejmowanych działań mają być turyści, natomiast odbiorcami efektów realizowanego projektu - Miasto Wałbrzych, gminy położone w Górach Wałbrzyskich, przedsiębiorcy, organizacje turystyczne. Oczywiście otwarta jest droga dla wszystkich potencjalnych inwestorów, chcących tworzyć infrastrukturę turystyczną i okołoturystyczną w tym regionie.

Realizacja projektu ma na celu podniesienie konkurencyjności turystycznej naszego regionu. Aby kampania była skuteczna trzeba dotrzeć do jak największej grupy turystów - rowerzystów, którzy zechcą odwiedzić Góry Wałbrzyskie. Autorzy spodziewają się, że już w trakcie kampanii znacząco wzrośnie rozpoznawalność marki, którą jest turystyka rowerowa i trasy MTB. Maksymalna intensyfikacja ruchu turystycznego w Górach Wałbrzyskich nastąpi w ciągu kilku lat.

Promocja będzie się odbywać zarówno na rynku wewnętrznym – region wałbrzyski jak i na rynku zewnętrznym – kraj i zagranica.

Przygotowania do realizacji projektu rozpoczęły się już w czwartym kwartale 2009 roku. Przeprowadzono wtedy analizę potrzeb i potencjalnych źródeł finansowania oraz studium wykonalności.

Obecnie trwa najważniejszy etap realizacji projektu – główne działania promocyjne. Polegają one na uruchomieniu i rozwoju strony internetowej, wyprodukowaniu materiałów reklamowych i przeprowadzeniu intensywnej kampanii medialnej, głównie telewizyjnej. Ważny jest także udział w targach turystycznych i rowerowych w Poznaniu, Lipsku, Wrocławiu, Berlinie oraz partnerskim Hradec Kralowe.

Piętnastosekundowy spot telewizyjny będzie prezentowany w trzech stacjach telewizyjnych o różnym zasięgu, trzydziestosekundowy spot radiowy i internetowy, artykuł prasowy, 25 billboardów, rozbudowa serwisu oraz wzbogacenie go o interaktywne trasy rowerowe.

Ponadto powstają materiały promocyjne i gadżety: folder pt ”Trasy rowerowe w Wałbrzychu i Górach Wałbrzyskich” po polsku – 3000 sztuk, po niemiecku - 1500 i po angielsku - 1500 z mapami i opisami tras, ulotka reklamowa – Wałbrzych Miasto MTB – 6000 sztuk po polsku i po 2000 po niemiecku i angielsku, składana mapa – „Trasy rowerowe w Górach Wałbrzyskich” z siedmioma trasami rowerowymi i ich opisami, z ważnymi dla turystów informacjami o Wałbrzychu w ilości 6000 sztuk, naklejki odblaskowe – 6000 sztuk, długopisy – 2000 sztuk, koszulki T – shirt – 600 sztuk, „smycze” – 2000 sztuk, bidony rowerowe – 600 sztuk, apteczki rowerowe – 600 sztuk.

Całkowity koszt projektu wynosi 230 458 złotych, w tym dofinansowanie z RPO – 155 257,20 złotych.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group