Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4069
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Miasto zadowolone ze współpracy z ŚKA

Czwartek, 20 stycznia 2022, 8:26
Aktualizacja: 8:37
Autor: PAW
Wałbrzych: Miasto zadowolone ze współpracy z ŚKA
Fot. red
Powoli dobiega końca 10–letnia współpraca Śląskiego Konsorcjum Autobusowego z Gminą Wałbrzych dotycząca organizacji komunikacji miejskiej na terenie miasta.

Przed 10 laty ta umowa została zawarta i prezydent Roman Szełemej nie kryje, że Gmina Wałbrzych jest bardzo zadowolona z tych lat współpracy, bowiem należy przypomnieć, że połowa autobusów została wówczas zakupiona dzięki środkom pozyskanym przez samą Gminę Wałbrzych, ale drugą połowę taboru zapewniło ŚKA.

- Przewoźnik zapewnia nam kierowców, zapewnia harmonogram przewozów i przestrzeganie regulaminu - mówi prezydent. - W nowym przetargu określimy jeszcze wyższe kryteria, na jeszcze wyższym standardzie. Zależy nam na autobusach wodorowych, a więc zeroemisyjnych i chcemy na ten cel pozyskać środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Dla przewoźników, nie tylko w Wałbrzychu, obecnie sporym problemem jest znalezienie kierowców. Akurat w wałbrzyskiej komunikacji miejskiej wakatów zbyt wielu nie ma, ale w tym wypadku to głównie zasługa przewoźnika, który potrafi znaleźć osoby chcące podjąć się tej odpowiedzialnej pracy. W niektórych miastach ta sytuacja wygląda znacznie gorzej, bowiem braki kierowców prowadzą do tego, że część autobusów nie wyjeżdża na trasę.

Twoja reakcja na artykuł?

8
19%
Cieszy
18
42%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
16
37%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group