Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4769
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Michał Miśkiewicz zaprezentuje się wałbrzyskiej publiczności

Środa, 8 marca 2017, 8:43
Autor: red
Wałbrzych: Michał Miśkiewicz zaprezentuje się wałbrzyskiej publiczności
Fot. organizatorzy
W najbliższych dniach klub A'propos zaprasza na dwa ciekawe wydarzenia muzyczne.

W piątek 10 marca o godzinie 20.00 w klubie A'propos odbędzie się koncert - Michał MIŚKIEWICZ Quartet
"The Tony Williams Tribute"

Perkusista Michał Miśkiewicz, znany z licznych występów m.in. z Tomaszem Stańko, Marcin Wasilewski Trio debiutuje w roli lidera zespołu. Projekt Michał Miśkiewicz Quartet - The Tony Williams Tribiute, z którym zespół wyrusza w trasę koncertową będzie hołdem dla wybitnego perkusisty Tony Williamsa. W ten sposób muzycy chcą uczcić zbliżającą się 20 rocznicę śmierci geniusza perkusji.

Projekt ten jest przypomnieniem wyjątkowych kompozycji Tony Williamsa oraz muzyków z którymi współpracował, takich jak Wayne Shorter, Mulgrew Miller czy Herbie Hancock. W koncercie będzie można usłyszeć takie utwory jak „Masqalero”, „Sister Cheryll”, „Pee Wee”, czy mniej znane, wyszukane kompozycje o silnej melodyce, w których Michał odnalazł przestrzeń dla siebie.

Niektóre kompozycje, dzięki aranżacjom lidera oraz nowym interpretacjom jego kwartetu brzmią odmiennie i absorbująco. Niewątpliwą siłą koncertu jest wyrazista osobowość artystyczna perkusisty Michała Miśkiewicza oraz wirtuozeria muzyków, których zaprosił do współpracy.

Na pytanie - dlaczego zainteresowłeś się Tony Williamsem? Michał Miśkiewicz odpowiedział:
"Postać Tony Williamsa pasjonowała mnie od zawsze.Ten Geniusz perkusji; prekursor nowoczesnego jazzu, który jako jeden z pierwszych tak elastycznie zaczął traktować granie rytmu, był również wybitnym kompozytorem. Korzystał z tego sam Miles Davis w słynnym kwintecie.Mój nowy kwartet stworzyłem z myślą o ponownym zinterpretowaniu tej muzyki, z którą wciąż czuję silne pokrewieństwo. Utwory Tony Williamsa mimo często niebanalnych harmonii i ciekawych struktur formy mają zawsze wyrazisty charakter i piękną melodykę." 

Zespół wystąpi w składzie:
Katarzyna Pietrzko – fortepian
Radek Nowicki – saksofon tenorowy
Michał Jaros – kontrabas
Michał Miśkiewicz – perkusja
Na zdjęciu: Michał Miśkiewicz

Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu.

Natomiast w sobotę 11 marca o godzinie 20.00 również w klubie A'propos zapraszamy na TRISTAN /Holandia/
- najlepsza muzyka z lat 70. przeniesiona do 2017 r.

Najlepsza muzyka z lat siedemdziesiątych przeniesiona do 2017 roku. O muzyce zespołu Tristan najtrafniej można powiedzieć, że jest to „stary, dobry acid jazz”. W wykonaniu czołowych europejskich muzyków jazzowych i popowych nabiera ona specyficznego, nowoczesnego brzmienia.

Funkowe, rytmiczne gitary, organy Hammonda, elektryczne pianino Fendera, syntezatory i instrumenty perkusyjne tworzą przyjemny nastrój i wyraziste tło dla pięknego głosu Evelyn Kallansee, wokalistki zespołu.

Z „Tristanem” łatwo przenieść się z powrotem do ciepłej, muzycznej atmosfery lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, odświeżonej orzeźwiającym powiewem współczesnych stylów. Doskonałej jakości nagrania zespołu i jego występy na żywo często wzbogaca i uatrakcyjnia sekcja instrumentów dętych, kwartet smyczkowy i chórek.

W muzyce „Tristana” przewijają się wprawdzie motywy typowe dla takich grup, jak ToTo, Tower of Power, Snarky Puppy i formacji wykonujących klasyczny acid jazz (np. Incognito czy Brand New Heavies), ale zyskuje on coraz większe grono fanów swoim wysoko energetycznym groovem oraz wyjątkową jakością kompozycji i aranżacji.

Bilety: 35 zl przedsprzedaż, 45 zł w dniu koncertu.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group