Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1441
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Michał Świąder najlepszy w squasha

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 15 listopada 2011, 15:08
Aktualizacja: 15:08
Autor: PAW
Fot. użyczone
W wałbrzyskim klubie squasha przy ulicy Pługa odbył się najwyższy rangą turniej z organizowanych do tej pory w naszym mieście.

Turniej należący do cyklu Polskiej Federacji Squasha otrzymał kategorię „B”, a więc po Mistrzostwach Polski, turniejach rangi „A”, kolejny pod względem punktacji do rankingu PFS.

Na starcie stanęło 24 zawodników, a pośród najlepszych graczy z Wałbrzycha i okolic rywalizowali również zawodnicy i zawodniczki z Wrocławia i Krakowa. Turniej miał charakter grupowo – pucharowy, ponieważ pierwsza jego część rozgrywana była w grupach, a zwycięzcy poszczególnych grup trafiali do odpowiednich drabinek pucharowych.

Każdy zawodnik rozegrał 6 spotkań, a poziom turnieju został oceniony przez Jakuba Rybickiego, obecnego na turnieju, redaktora ogólnopolskiego portalu www.nasquasha.pl, jako bardzo wysoki.

Triumfatorem drugiej edycji Bimart Cup został Michał Świąder z Wrocławia, który w finale pokonał Marka Elsnera również ze stolicy Dolnego Śląska. Na trzecim, bardzo wysokim, miejscu podium uplasował się wałbrzyszanin Krystian Kowalski, a czwarty był Robert Kosiński. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, koszulki oraz gadżety. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą w turnieju była Magdalena Ryczko z Krakowa, która wywalczyła 9. pozycję.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group