Piątek, 10 lipca
Imieniny: Amelii, Antoniego, Filipa
Czytających: 2833
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Michalik bez medalu, Wieszczek jeszcze ma szansę

Wiadomości: Turcja
Piątek, 16 września 2011, 15:10
Aktualizacja: 18:39
Autor: PAW
Fot. PAW
Monika Michalik i Agnieszka Wieszczek–Kordus, a więc dwie zapaśniczki, które pierwsze kroki w tej dyscyplinie stawiały w klubach powiatu wałbrzyskiego, biorą udział w Mistrzostwach Świata w zapasach.

Monika Michalik jest wychowanką Szczytu Boguszów, a obecnie reprezentuje barwy Orląt Trzciel. Michalik walczyła podczas Mistrzostw Świata, które odbywają się w Turcji, w kategorii 63 kg. Nasza reprezentantka rozpoczęła od wygranej z Ileną Kratysh z Izraela. Później Michalik pokonała Thi Quyen Luong z Wietnamu. W ćwierćfinale nasza zapaśniczka nie dała rady Chince Ruixue Jing i szansa na medal została zaprzepaszczona.

W kategorii 72 kg walczy Agnieszka Wieszczek-Kordus, która jest wychowanką Herosa Czarny Bór, a obecnie walczy dla Grunwaldu Poznań. Wieszczek już w pierwszej rundzie trafiła na utytułowaną zapaśniczkę z Bułgarii - Stankę Zlatevą. Polka, mimo ambitnej postawy, przegrała z Bułgarką. Wieszczek-Kordus ma jeszcze szansę na wywalczenie brązowego medalu, ale wszystko zależy od tego, jak w kolejnych walkach zaprezentuje się Zlateva. Jeśli Bułgarka awansuje do finału, to polska zapaśniczka będzie miała okazję walczyć w repasażach i ewentualnie stanąć do walki o brązowy medal.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group