Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 3128
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Międzynarodowe projekty

Środa, 29 stycznia 2020, 11:28
Aktualizacja: Czwartek, 30 stycznia 2020, 7:18
Autor: red
Wałbrzych: Międzynarodowe projekty
Fot. użyczone
Uczniowie I LO z klas z maturą międzynarodową oraz klas dwujęzycznych są aktualnie w Berlinie i kolejny dzień, wraz z kolegami z Niemiec i Ukrainy, pracują nad międzynarodowym projektem zatytułowanym „Holokaust i praca przymusowa w zagłębiu naftowym w Galicji Wschodniej".

Merytorycznie wspomagają ich Profesorowie: Roman Kuliniak i Iwona Rudnicka, a naszą szkołę reprezentują: Magdalena Małowska (3 DP), Agata Jankowska (2 DP), Paweł Czajka (2 DP), Maciej Kułyna (2 DP), Mateusz Karolczak (2 DP), Filip Hałas (3 BL) i Szymon Sławik (2 BL). Już wkrótce po powrocie podzielą się z nami wrażeniami.

W tym samym miesiącu - w dniach od 5-10 stycznia młodzież z Polski, Niemiec i Francji w Młodzieżowym Domu Spotkań w Oświęcimiu w ramach projektu pt.„Auschwitz- Birkenau- zobaczyć na własne oczy". W tym roku stronę Polską reprezentowała grupa młodzieży z I LO w Wałbrzychu z ramienia Fundacji św. Jadwigi w Morawie. W czasie kilkudniowego pobytu w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, uczestnicy projektu poznali topografię miasta z okresu przed i po II wojnie światowej, zapoznali się z historią Synagog. Poznali historię dotyczącą życia ludności w obozie oraz w mieście. Po zajęciach był czas aby poznać kulturę i język współtowarzyszy projektu, wymienić się doświadczeniami i uwagami na temat swoich krajów z młodzieżą Gymnasium Gustav- Stresemann oraz Lycee la Providence. Opiekunem uczniów była Prof. Sylwia Sobieraj-Borowiec.

Udział uczniów w tych projektach wpisuje się w większe przedsięwzięcie, jakie I Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu realizuje, a mianowicie "Odpowiedzialni za pamięć, odpowiedzialni za przyszłość".

Tymczasem uczniowie I LO: Mateusz Lipiński (kl. 3 c) i Adam Dąbrowski (kl. 2 b) zakwalifikowali się do europejskiego projektu „Career Designers" organizowanego przez Human Youth Impact w ramach programu Erasmus i w dniach 18-21 stycznia 2020 roku wzięli udział w pierwszej części projektowej poświęconej serii warsztatów m.in. o sztuce debatowania, planowaniu kariery zawodowej, personal brandingu, zarządzaniu czasem oraz pisaniu CV z doświadczonymi doradcami zawodowymi. W następnej części, która odbędzie się w dniach 7-10 marca, będą mieli okazję do aktywnego uczestniczenia w panelach dyskusyjnych i debatach m.in. z politykami i ekspertami działów HR.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group