Szczawno-Zdrój: Międzynarodowy sukces

Wtorek, 14 stycznia 2020, 16:27
Aktualizacja: 16:31
Sukcesy tenisistów ziemnych ze Szczawna–Zdroju na Litwie i w Norwegii.

Znakomicie rok 2020 rozpoczął zawodnik KT Szczawno Zdrój Bruno Kokot, który wystartował w zawodach rangi europejskiej w Oslo. Bruno w singlu wywalczył wysokie trzecie miejsce docierając aż do fazy półfinałowej, gdzie musiał uznać wyższość Czecha Maxima Mrvy 3-6, 6-3, 1-6. Warto wspomnieć, że po drodze Bruno zaliczył cenne zwycięstwa m.in. z Williamem Rejchtmanem Vinciguerrą w fazie ćwierćfinału. Co się jednak nie udało w singlu, Bruno nadrobił w deblu, gdzie grając w parze z Mikołajem Migdalskim z Bielska Białej stanęli na najwyższym stopniu podium pokonując w finale parę Lunder CZE/ Tjong NED 6-1, 6-3.

Po informacjach o sukcesach w turnieju TE Bruno Kokota. Kolejne dotyczące zawodników KT Szczawno, którzy zakończyli rywalizację na Liwie w zawodach Tennis Europe U14. Na starcie Uzdrowisko miało aż dwóch reprezentantów Filipa Kosińskiego oraz Dawida Lewandowskiego. Filip udanie przeszedł eliminacje pokonując kolejno Łotysza i dalej Białorusina. W turnieju głównym musiał uznać wyższość kolejnego rywala z Łotwy. Tymczasem absolutną rewelacją turnieju singlowego okazał się Dawid Lewandowski, który wygrał całe zawody pokonując w finale Tomasza Berkiete z Warszawy. W turnieju deblowym Dawid grając w parze z Paolo Angeli ze Słowenii wywalczył trzecie miejsce, natomiast Filip grając w parze z Ukraińcem Glibem Kovalenko dotarł do ćwierćfinału. Widać nas w Europie!