Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4817
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Miejska Wigilia Klubu Ośmiu

Sobota, 14 grudnia 2013, 17:30
Aktualizacja: 22:48
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Miejska Wigilia Klubu Ośmiu
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu odbyła się Miejska Wigilia Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu. Były życzenia, prezenty, kolędy, poczęstunek i była też jak co roku licytacja i zbiórka środków na wałbrzyskie Hospicjum.

Uroczystość rozpoczął koncert kolęd w wykonaniu szkolnego chóru. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonała Iwona Rychlik – dolnośląski koordynator Klubów Ośmiu. Następnie słowo ewangelii i życzenia świąteczne wygłosił ksiądz Paweł z miejscowej parafii, po czym rozdano opłatki i przystąpiono do składania życzeń indywidualnych a także wręczania drobnych upominków. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że członkowie Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu przygotowali specjalne paczki świąteczne dla dzieci z wałbrzyskiego Domu Małego Dziecka. Podczas uroczystości nie zabrakło też wierszy, przypomnienia świątecznych tradycji i obyczajów i wspólnego śpiewania kolęd, po którym wolontariusze i młodzież udali się na słodki poczęstunek.

Następnie w holu szkoły odbyła się licytacja prac plastycznych nagrodzonych i wyróżnionych w Ogólnopolskim Konkursie „Świat bez barier”. Tegoroczne hasło konkursu brzmiało: „Opadły mgły, wstaje nowy dzień”. Na konkurs można było zgłaszać prace literackie lub plastyczne, nawiązujące tematycznie do hasła konkursu. Cena wywoławcza za każdą z prac wynosiła 15 złotych. Podczas licytacji uzyskano kwotę 2 470 złotych, która jak co roku zasili konto Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group