Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 1706
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miejskie gry z euro w tle

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 12 grudnia 2009, 9:26
Aktualizacja: 9:28
Autor: Szela
Jagoda Kierkuś, szefowa biura Komitetu Europejskiego w Wałbrzychu
Fot. Szela
Jest wiele sposobów na wypromowanie korzyści, płynących z pozyskiwania funduszy europejskich. Jagoda Kierkuś z Komitetu Europejskiego w Wałbrzychu, chce skorzystać z pomysłu Fundacji im. Schumanna, która opracowała projekt “Wygraj fundusze europejskie”. Napisała swój program, dostosowany do warunków wałbrzyskich i... wygrała dotację w wysokości 3 tys. zł.

Projekt jest skierowany do młodzieży szkolnej z gimnazjów i szkół średnich. Powstanie zespół, którego zadaniem będzie wytypowanie ważnych problemów miasta, dających się rozwiązać przy wykorzystaniu pieniędzy z Unii. - Uczniowie będą podzieleni na grupy, odpowiedzialne za poszczególne dziedziny życia społecznego, np. transport, kulturę czy pomoc społeczną – wyjaśnia Jagoda Kierkuś. Po zakończonych badaniach, każda grupa przygotuje raport, zawierający analizę i diagnozę najważniejszych potrzeb i problemów oraz propozycje, określające na co najlepiej byłoby przeznaczyć pozyskane fundusze unijne. Propozycje młodzieży zostaną skomentowane przez fachowców z Fundacji Roberta Schumanna.

Podsumowaniem projektu będzie festyn dla uczestników gry miejskiej oraz zaproszonych gości. Program będzie zależał od inwencji młodzieży i przygotowanych przez nią materiałów – filmów, wystaw, zdjęć czy prezentacji multimedialnych. Ponadto zostanie ogłoszony konkurs fotograficzny, który wyłoni autorów najlepszych zdjęć, prezentujących efekty zdobywania funduszy unijnych. Finał projektu jest zaplanowany na dni 25 – 26 lutego przyszłego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group