Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 4839
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Mieli magazyn dla siebie

Piątek, 29 września 2023, 10:31
Aktualizacja: 10:33
Autor: red
REGION, Mieroszów: Mieli magazyn dla siebie
Fot. KMP Wałbrzych
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi trojgu mieszkańcom powiatu wałbrzyskiego, którzy kilka dni temu wykorzystując nieuwagę pracowników ukradli klucz do sklepowego magazynu w Mieroszowie, a następnie dwukrotnie włamali się do niego kradnąc głównie alkohol, papierosy i kosmetyki.

Zgłoszenie o włamaniu do magazynu jednego z marketów przy ul. Mickiewicza w Mieroszowie policjanci otrzymali w miniony wtorek kilkanaście minut przed północą. Na miejscu funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach szybko ustalili, że troje mieszkańców tej miejscowości kilka dni wcześniej ukradło klucz - który jeden z pracowników zostawił w drzwiach magazynu - i wykorzystując okazję włamało się do pomieszczenia zabierając stamtąd produkty alkoholowe i kosmetyczna, a także papierosy o łącznej wartości 3,8 tys. złotych.

Troje podejrzanych odpowiedzialnych za włamanie wpadło już następnego dnia w ręce mundurowych na terenie Mieroszowa. Podczas przeszukań mieszkań zajmowanych przez sprawców funkcjonariusze zabezpieczyli sporą ilość produktów pochodzących z kradzieży, a przy 35-latce dodatkowo foliowy woreczek z zielonym suszem. Po przebadaniu u technika kryminalistyki potwierdziło się, że była to marihuana.

W toku czynności procesowych wyszło na jaw, że do tego samego sklepu dwoje ze sprawców – 35-latka i 45-latek - włamało się w ten sam sposób cztery dni wcześniej. Pracownicy nie zorientowali się jednak wtedy, że doszło do przestępstwa, gdyż z magazynu zniknęło wtedy tylko sześć butelek wódki o wartości około 200 złotych.

Cała trójka przyznała się do zarzucanych im czynów i złożyła wyjaśnienia. Mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego staną teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

5
18%
Cieszy
6
21%
Hahaha
1
4%
Nudzi
2
7%
Smuci
3
11%
Złości
11
39%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group