Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 5649
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Mieroszów chce współpracować z Dusznikami–Zdrój

Czwartek, 2 marca 2017, 11:53
Autor: red
REGION, Mieroszów: Mieroszów chce współpracować z Dusznikami–Zdrój
Fot. Gmina Mieroszów/facebook
Burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński wraz z dyrektorem MCK Grzegorzem Orłowskim spotkali się w Dusznikach–Zdroju z burmistrzem tego miasta Piotrem Lewandowskim.

Rozmowy dotyczyły współpracy gminy Mieroszów i gminy Duszniki-Zdrój w zakresie szkolenia oraz trenowania dzieci i młodzieży w takich dyscyplinach sportu jak narciarstwo biegowe oraz biathlon. Burmistrz Piotr Lewandowski pochwalił się imponującym obiektem "Duszniki Arena", na którym pod koniec stycznia odbyły się Mistrzostwa Europy w Biathlonie.
- Cieszę się, że efektem naszych rozmów i zarazem pierwszym krokiem naszej współpracy będzie przekazanie gminie Mieroszów profesjonalnej strzelnicy biathlonowej składającej się z 15 stanowisk - pisze na portalu społecznościowym Marcin Raczyński.

UKS Mieroszów oraz UKS Sokołowsko odniosły w sezonie zimowym 2016/2017 bardzo dobre wyniki w zawodach wojewódzkich oraz ogólnopolskich. Współpraca pomiędzy gminami ma otworzyć nowe możliwości dla tych klubów w zakresie organizowania obozów treningowych, a także kontynuowania kariery sportowej zawodników z gminy Mieroszów w dusznickiej Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Warto pamiętać, że Kamila Żuk zaczynała przygodę z narciarstwem biegowym w UKS Sokołowsko, następnie trenowała w UKS Mieroszów, aby potem dostać się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego właśnie w Dusznikach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group