Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2416
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Mieroszowskie paszporty

Piątek, 18 grudnia 2020, 11:38
Aktualizacja: 12:01
Autor: red
REGION, Mieroszów: Mieroszowskie paszporty
Fot. Gmina Mieroszów
Po raz drugi przyznano MIEROSZOWSKIE PASZPORTY.

Ideą tej nagrody jest docenienie osób, mieszkańców Gminy, które swoją aktywnością i pasją promują nasz region. Propagowanie walorów Gminy, a także akcentowanie jej obecności w kraju czy na świecie to korzyści dla naszej społeczności i szansa na rozwój. Dlatego też, 15 grudnia 2020 roku obradowała KAPITUŁA, która przyznała cztery tytuły nagród uznania Burmistrza Mieroszowa w kategorii MIEROSZOWSKIE PASZPORTY.

Paszporty przyznano:

- Bogumiłowi Zielińskiemu
- Dominice i Mateuszowi Bochenkom
- Tomaszowi Tracewskiemu
- Elżbiecie Nowobilskiej.

PASZPORTY zostały wykonane przezBarbarę Olszamowską – artystkę oraz wieloletnią mieszkanką Sokołowska.

Przypomnijmy, że w pierwszej edycji MIEROSZOWSKIE PASZPORTY trafiły do: Bożenny Biskupskiej, Kamili Żuk, Klaudiusza Słomczyńskiego.

Bogumił Zieliński – mieszkaniec Mieroszowa, biegacz z zamiłowania , członek nieformalnej Grupy Biegowej Mieroszów. Swoją przygodę z bieganiem rozpoczął w 2010 roku, w wieku 47 lat. Już w 2011 roku ukończył Półmaraton Ślężański w Sobótce oraz Poznań Maraton. Potem posypały się kolejne starty. W sumie ukończył 30 maratonów. Poza polskimi imprezami startował również w maratonach europejskich- w Niemczech, w Macedonii i na Węgrzech.

W roku 2013 Zdobył Koronę Maratonów Polskich .Aby uzyskać tytuł zdobywcy Korony Maratonów Polskich, Pan Bogumił ukończył w ciągu 24 miesięcy pięć maratonów: Maraton Dębno, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski, Poznań Maraton. W tym samym roku Pan Bogumił przebiegł jeszcze szósty maraton – w Opolu.

Jest zdobywcą tytułu „Stukilometrowego Biegacza Zawodowego”. W dobie panującej pandemii, gdzie zabroniona została organizacja imprez masowych, takie wirtualne biegi stały się jedyną opcją, aby choć trochę móc poczuć nutkę rywalizacji z innymi. Wirtualne Wyzwanie "Stukilometrowy Biegacz Zawodowy" – polegało na pokonaniu dystansu 100 kilometrów w ciągu jednego miesiąca ( bieg, nordic walking, bieżnia, chód ).

Dominika i Mateusz Bochenek - mieszkańcy Mieroszowa, miłośnicy turystyki pieszej i górskich wypraw, podróżnicy pasjonaci, reprezentujący gminę Mieroszów podczas wielu górskich wypraw, imprez biegowych i niesamowitych podróży. Swoją pasję dzielą z córką Marysią. Wędrując górskimi szlakami zdobywają liczne odznaki turystyczne.

Państwo Bochenkowie wraz córką Marysią to zdobywcy Korony Gór Polskich - 28 wypraw na 28 górskie szczyty ulokowane w całej Polsce, od Sudetów, poprzez Beskidy, aż do Tatr. Marysia ukończyła Koronę mając tylko 10 lat . Zdobyli również Koronę Beskidów oraz najwyższy szczyt polskich Bieszczadów- Tarnicę.

Pan Mateusz jest dwukrotnym Zdobywcą Korony Gór Polskich, zdobył też najwyższy szczyt Karpat, Tatr oraz Słowacji – Gerlach.
Jest zdobywcą odznaki Korona Europy!!! Pan Mateusz bierze tez udział w imprezach sportowych. Reprezentował Gminę Mieroszów na maratonie pieszym Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej, stratował w Sudeckiej Żylecie. Prowadzi też spotkania oraz prelekcje poświęcone turystyce górskiej, nie tylko dla współtowarzyszy podróży, ale także dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci, organizowane wielokrotnie na terenie Gminy Mieroszów.

Ze swoich dokonań zamieszcza w mediach społecznościowych liczne zdjęcia, na których możemy z dumą oglądać flagę Gminy Mieroszów na najwyższych szczytach gór w Polsce i za granicą.

Tomasz Tracewski – mieszkaniec wsi Kowalowa, miłośnik i pasjonat gór i przyrody w całej jej okazałości, świadomy fotograf przyrody. Jest pomysłodawcą tras biegów i rajdów pieszych odbywających się na terenie Gór Suchych. Pan Tomasz jest wielkim miłośnikiem i propagatorem walorów turystycznych swojego regionu, które od wielu lat uwiecznia na zdjęciach. Tworzy obrazy pełne emocji i kolorów. Zdjęcia Pana Tomasza będzie można podziwiać w najnowszym albumie „Ziemia Mieroszowska – nieodkryte piękno”. Jego zdjęcia wykorzystywane są też w przewodnikach i mapach, nie tylko lokalnych, ale również czeskich. Swoje zdjęcia udostępnia na stronie internetowej i FB gminy Mieroszów. Jest autorem zdjęć publikowanych rokrocznie w kalendarzach Gminy Mieroszów.

Pan Tomasz zaprojektował tablice informacyjne promujące kluczowe atrakcje gminy. Jest administratorem strony „ Góry Suche i okolice” i autorem wszystkich udostępnionych tam zdjęć .

Od lat organizuje bezpłatne wycieczki edukacyjne dla dzieci, dorosłych i seniorów, podczas których omawia walory kulturowe, historyczne i turystyczne gminy i Pan okolic.

Pan Tomasz jest członkiem stowarzyszenia Pasjonatów Historii Ziemi Mieroszowskiej, dla którego z wielką pasją opracowuje, przygotowuje i projektuje wszelkie publikacje, albumy fotograficzne, artykuły i kalendarze ukazujące dziedzictwo kultury ziemi mieroszowskiej.

Pasje pana Tomasza niewątpliwie przyczyniają się do wzrostu skutecznej promocji walorów przyrodniczo-kulturowych Mieroszowa i okolic, do rozwoju turystyki na pograniczu polsko – czeskim.

Elżbieta Nowobilska – mieszkanka Mieroszowa, pasjonatka podróży, ciekawa nowych miejsc, uwielbia góry. Wielka miłość i pasja do gór sprawiły, że każdy wolny czas spędza wędrując po górskich szlakach, niejednokrotnie zdobywając szczyty. Realizuje swoje marzenia i plany przemierzając tysiące kilometrów zwiedzając świat i góry – m.in. Tatry, Bieszczady, Alpy, Himalaje, Apeniny, góry Anaga, góry Kaukazu, i wiele innych.

Pani Elżbieta lubi dzielić się swoją pasją oraz wspomnieniami z innymi. Ze swoich podróży zamieszcza w mediach społecznościowych liczne zdjęcia, często z flagą Mieroszowa, które w sposób bezpośredni promują Gminę Mieroszów.

Paszporty wręczali: Burmistrz Andrzej Lipiński, Przewodnicząca Rady Miejskiej Violetta Kopka, Wiceprzewodnicząca Grażyna Majkowska oraz Radna Ilona Henko .

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group