• Niedziela, 22 września 2019
  • Godz. 5:46
  • Imieniny: Joachima, Maurycego, Tomasza
  • Czytających: 2292
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Mieszkańcy Boguszowa–Gorc dla WOŚP

Wiadomości: Region
Niedziela, 12 stycznia 2014, 6:20
Aktualizacja: 8:05
Autor: Ina
Fot. Ina
To już 22. FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Boguszowie–Gorcach działalność trwa tradycyjnie aż dwa dni (11–12 stycznia). Pierwsza część weekendowych wydarzeń odbyła się w Boguszowie, druga – niedzielna – będzie miała miejsce w Gorcach.

Organizatorami działań są: Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach oraz Zespół Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach.

Podczas tegorocznej w boguszowskim sztabie – pod czujnym okiem Katarzyny Bernaś – pracuje 50 wolontariuszy.

Sobotnie atrakcje rozpoczęto dość wcześnie, bo już o godzinie 9.00. Mieszkańcy mogli wziąć udział w kiermaszu i spróbować ciast domowego wypieku, a ponadto sprawdzić swoje szczęście w loterii fantowej. Specjalnie dla zgromadzonych dzieci oraz młodzieży zaprezentowali się Krewni i Znajomi Królika w reż. Seweryna Mrożkiewicza. Nie zabrakło również atrakcji dla nieco starszej publiczności, gdyż zakończeniem sobotnich wydarzeń był koncert zespołu „Dwie Korony”, który zaprezentował największe przeboje Krzysztofa Klenczona. W przerwach odbywały się licytacje – różnorodnych gadżetów, medalu z 25 edycji Sudeckiej Setki, zaproszeń do instytucji kultury oraz restauracji, a także karnetów, które pozwolą na skorzystanie z szerokiej gamy usług.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Zadowolony 12-01-2014 16:14
SUPER KONCERT- piekne utwory Klenczona i Czerwonych Gitar. Byłem tam i bawiłem się świetnie ( nie tylko ja). Wspaniałe utwory mojej młodosci aż łza się w oku kręciła. Szkoda, że było nas trochę mało - ale to tak już w naszym mieście.
~Obserwator 13-01-2014 19:29
Wszystko ładnie pięknie,tylko dlaczego już któryś rok z rzędu orkiestra gra w Boguszowie w sobotę,gdy cała Polska bawi się w niedzielę.Myślę ,że dyrekcja chce mieć wolną niedzielę i dlatego.Szczytem bezczelności jest organizowanie koncertu za zaproszeniami.Chyba takia sytuacja nie miała miejsca nigdzie w Polsce
~Obserwator 13-01-2014 19:33
Dlaczego w Boguszowie orkiestra gra zawsze w sobotę a w niedzielę ludzie przychodzą i nic się nie dzieje.Odpowiedź: Pani dyrektor jest wygodna i woli mieć niedzielę wolną .W niedzielę czarną robotę robią podwładni w Gorcach.Jak można taki koncert organizować za zaproszeniami?Chyba Boguszów jest jedynym miastem w całej Polsce gdzie dochodzi do takich absurdów
~Gość2 14-01-2014 9:54
Drogi Obserwatorze, jak się zapewne orientujesz akcja WOŚP odbywa się w całej Polsce przez kilka dni. W niedzielę jest Finał akcji. Np. w Mieroszowie koncerty organizowane są przez 3 dni. Z tego co się orientuję mamy jedno miasto Boguszów-Gorce i nie widzę w tym nic dziwnego, że MBP-CK wychodzi na przeciw mieszkańcom i organizuje 2-dniową imprezę. Nic nie stało na przeszkodzie, żebyś skorzystał zarówno z oferty w Boguszowie, jak i w Gorcach. Daty poszczególnych wydarzeń były zamieszczone na olbrzymim banerze, a co do zaproszeń to w wielu miastach na imprezy WOŚpowe wstęp jest biletowany z czego dochód idzie do puszek. Co do dyrektorki to w niedzielę również pracowała, bo moje dziecko również było wolontariuszem, podobnie zresztą jak Dyrekcja MBP-CK.
~gość1111212 14-01-2014 11:52
Super, wzruszający koncert i świetny wynik licytacji:)))
~Katarzyna Bernaś Szef Sztaby WOŚP 14-01-2014 12:17
W odp. Obserwatorowi informuję: W wielu miastach Polski WOŚP gra przez cały weekend.Zamiast jednej imprezy w naszym mieście były dwie, różnorodne, do wyboru. Jeśli ktoś chciał mógł skorzystać i z jednej i z drugiej - zaproszenia były dostępne w MBP-CK. Informuję ponadto, że zarówno Dyrektor MBP-CK jak i pracownicy boguszowskiej centrali, a także filii bibliotecznych w poszczególnych dzielnicach byli tak samo mocno zaangażowani w akcję dzięki czemu uzbieraliśmy blisko25 tys.zł. czyli więcej niż w roku2013.Nie jest prawdą, że w niedzielę pracowała tylko filia Gorce. Boguszowska centrala pracowała również do późnych godzin popołudniowych dozorując przebieg zbiórki i dbając o wolontariuszy. Tak samo pracowały pozostałe Filie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group