Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3933
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Mieszkańcy Boguszowa–Gorc z wizytą w Smiricach

Niedziela, 10 czerwca 2012, 13:28
Aktualizacja: 13:29
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Mieszkańcy Boguszowa–Gorc z wizytą w Smiricach
Fot. UM w Boguszowie–Gorcach
Na zaproszenie Starosty Smiřic Luboša Tuzara odbył się integracyjny wyjazd mieszkańców Boguszowa–Gorc do miasta partnerskiego.

Wyjazd zorganizowano w ramach mikroprojektu „Program wsparcia promocji miast partnerskich Boguszów-Gorce – Smiřice” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013. Celem wycieczki było między innymi rozszerzenie współpracy i zapewnienie ciągłości kontaktów mieszkańców obu miast.

Uczestnikami wyjazdu było 40 mieszkańców Boguszowa-Gorc, zarówno dzieci jak i dorosłych. Mimo zróżnicowanego wieku (od 5 do 75 lat) każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Po przyjeździe i małym poczęstunku w Domu Dvorana uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić Smiřice i zapoznać się z najważniejszymi „punktami turystycznymi” miasta. Następnie w barokowej Kaplicy Objawienia Pańskiego wysłuchali koncertu organowego, po którym udali się na piknik. A tam coś dla siebie znalazły dzieci. Ognisko, strzelanie z łuku, zabawy sportowe, to tylko niektóre atrakcje, które czekały na naszych najmłodszych. Na zakończenie wyjazdu na uczestników czekała jeszcze wizyta w pobliskim Jaromierzu, a tam zwiedzanie muzeum kolejnictwa. Wyjazd mieszkańców Boguszowa-Gorc odbył się w ramach rewizyty. Mieszkańcy Smiřic gościli u nas 1 maja 2012 roku na „Majówce pod Dzikowcem”.

www.boguszow-gorce.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group