Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3627
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mieszkańcy Podzamcza mogą podpisywać umowy

Wtorek, 7 września 2010, 19:47
Aktualizacja: Czwartek, 9 września 2010, 13:52
Autor: red
Wałbrzych: Mieszkańcy Podzamcza mogą podpisywać umowy
Już wkrótce mieszkańcy Podzamcza będą mieli dostarczane usługi telekomunikacyjne i multimedialne światłowodem
Fot. red
Mieszkańcy wałbrzyskiego osiedla Podzamcze mogą już podpisywać umowy na nowoczesne usługi telekomunikacyjne i multimedialne dostarczane do domów bezpośrednio światłowodem.

Realizacja na Podzamczu to część największego w Polsce projektu wdrożenia innowacyjnych usług w oparciu o pasywną sieć optyczną (PON), na który Telefonii DIALOG przyznano unijne dofinansowanie w ramach Programu
Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Klienci mogą skorzystać z nowych, atrakcyjnych cenowo pakietów usług, jeśli zdecydują się na światłowód do domu i wybiorą opcję telewizji z telefonem i internetem o prędkości 10 Mb/s lub 20 Mb/s otrzymają specjalny bonus: nieodpłatne korzystanie do 6 miesięcy z czterech kanałów HD.

Docelowo w zasięgu budowanej infrastruktury znajdzie się około 7 tysięcy mieszkań osiedla Podzamcze.

- Po raz pierwszy w Wałbrzychu doprowadzenie światłowodów do domów jest realizowane na taką skalę – podkreśla Wojciech Krasoń, dyrektor Regionalnego Centrum Sprzedaży DIALOGu w Wałbrzychu.

Budowa ultra szybkiej sieci na odcinku tak zwanej ostatniej mili, czyli wprost do domu klienta, pozwoli Telefonii DIALOG jeszcze lepiej odpowiedzieć na największe wyzwania stawiane obecnie operatorom – gigantyczny wzrost ilości transmitowanych danych. Zaletą światłowodu jest bowiem prędkość przesyłu. Podczas gdy obecnie kierowane oferty do klientów w Polsce zapewniają średnio 2-8 Mbit/s, światłowód już teraz pozwala na przesył z prędkością 1Gbit/s, a w przyszłości będzie oferował nawet 10Gbit/s. Dzięki nowej sieci DIALOG będzie mógł dostarczać w ramach usługi cyfrowej telewizji (IPTV) coraz bardziej popularne kanały o wysokiej rozdzielczości (HD) i to dostępne np. na dwóch niezależnych odbiornikach.

W niedalekiej przyszłości DIALOG zaoferuje też klientom o wiele bardziej zaawansowane usługi dodane takie jak np: Internet TV - usługa umożliwiająca korzystanie z internetu za pośrednictwem odbiornika telewizyjnego, wideomonitoring domu podczas nieobecności abonenta, sklepy on-line, do których użytkownik miałby dostęp z poziomu telewizora – za pomocą pilota. Dzięki szybkiej, niezawodnej sieci klienci DIALOGu będą też mogli korzystać z zalet telepracy, e-learningu, e-administracji, e-usług czy interaktywnej rozrywki.

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group