Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2687
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mieszkańcy Sobięcina czekają od lat na remont ulicy 1 Maja

Wtorek, 17 stycznia 2017, 11:20
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2017, 9:48
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Mieszkańcy Sobięcina czekają od lat na remont ulicy 1 Maja
Fot. Robert Bajek
To chyba w tej chwili najgorsza, pod względem stanu technicznego, główna droga w naszym mieście. Mowa o ulicy 1 Maja w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin.

Decyzja o budowie obwodnicy Boguszowa–Gorc oraz Sobięcina zapadła już jakiś czas temu. Remont ulicy 1 Maja ma objąć odcinek aż do skrzyżowania z ulicą II Armii. Wyremontowany zostanie również odcinek ulicy Zachodniej oraz przebudowie ulegną serpentyny.

W lipcu 2014 roku rozpoczęły się rozmowy prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja z burmistrzem Boguszowa-Gorc Waldemarem Kujawą na temat budowy obwodnicy Boguszowa-Gorc oraz remontu ul. 1 Maja w Wałbrzychu. Oba samorządy podpisały porozumienie w sprawie projektu pod nazwą: „Poprawa bezpieczeństwa i przepustowości ruchu w ciągu „Trasy Sudeckiej” poprzez budowę obwodnicy Boguszowa w Gminie Boguszów – Gorce oraz obwodnicy Sobięcina w Gminie Wałbrzych”.

Od początku było wiadomo, że realizacja tej inwestycji na terenie Wałbrzycha będzie dla Gminy nie lada wyzwaniem, bowiem o ile realizacja obwodnicy w Boguszowie nie powinna napotkać na większe trudności, o tyle możliwości realizacji tej inwestycji w Wałbrzychu są ograniczone ze względów topograficznych i jednym właściwie rozwiązaniem pozostaje zmodernizowanie istniejących serpentyn.

Samorządowcy wielokrotnie podkreślali, że poprawa stanu technicznego „Trasy Sudeckiej” jest zapisana w strategii Aglomeracji Wałbrzyskiej i Aglomeracja chce na to zadanie przeznaczyć spore środki finansowe pozyskane w ramach ZIT-u. „Trasa Sudecka” to nic innego jak dobre skomunikowanie Jeleniej Góry, Kowar, Kamiennej Góry, Czarnego Boru, Boguszowa-Gorc, Wałbrzycha, Jedliny Zdroju, Głuszycy, Nowej Rudy i Kłodzka.

Inwestycja polega na budowie obwodnicy łączącej Boguszów-Gorce z Wałbrzychem, która w dalszej perspektywie będzie łączyć się z obwodnicą Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju. W celu wyremontowania nawierzchni dróg w dzielnicy Sobięcin, do wyburzenia wytypowanych zostało kilkanaście budynków mieszkalnych, z których część dotychczasowych lokatorów została już przeniesiona do innych mieszkań. Niektóre bloki jeszcze w pierwszym kwartale tego roku mają zniknąć z powierzchni, by inwestycja drogowa mogła być bez przeszkód realizowana.

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group