Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2432
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieszkańcy Sobięcina nie odpuszczają w sprawie PG–4

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 30 grudnia 2011, 12:13
Aktualizacja: 12:28
Autor: Sven
Fot. Sven
Mieszkańcy Sobięcina mają już dość postrzegania Wałbrzycha, a szczególnie ich dzielnicy jako miejsca biedy i powszechnego dziadostwa. Nie godzą się na likwidację PG–4, która jest ich zdaniem szukaniem oszczędności kosztem dzieci. W tej sprawie napisali list otwarty do radnych miejskich.

LIST OTWARTY DO RADNYCH MIASTA WAŁBRZYCHA!

Jako rodzice uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 4 i mieszkańcy Sobięcina wyrażamy swój SPRZECIW w sprawie planowanej likwidacji szkoły, która skutkować będzie społecznym wykluczeniem naszej dzielnicy.

W ostatnim tygodniu grudnia 2011r. zostaliśmy poinformowani przez Prezydenta miasta o planowanej likwidacji sześciu wałbrzyskich szkół. Aż dwie z planowanych do zamknięcia placówek znajdują się w naszej dzielnicy.

Informacja ta wywołała w nas natychmiastowy sprzeciw. Jesteśmy rozgoryczeni przedmiotowym potraktowaniem uczniów PG nr 4 i PSP nr 17. Nie rozumiemy tak drastycznych kroków podjętych przez władze Wałbrzycha! Już od dawna nikt z rządzących nie interesował się tą dzielnicą! Od lat kieruje się tutaj mieszkańców innych dzielnic, którzy zalegają ze spłatą czynszu. Więźniowie, po wyjściu z aresztu, otrzymują tutaj mieszkania. Mieszkamy w dzielnicy, w której od lat dominuje bezrobocie i bieda. Na co dzień stykamy się z narastającą demoralizacją. Szkoły w naszej dzielnicy to jedyne centra wychowania i kultury!

Mamy już dość postrzegania Wałbrzycha jako miejsca korupcji, bezprawia, brudu i biedaszybów, a Sobięcina jako najgorszej z dzielnic!

Od czasu zamknięcia kopalń władze miasta nie zrobiły nic dla naszej dzielnicy! Nie inwestuje się tu w drogi, kamienice i kulturę. (Po 8 latach zamknięcia ul. Kresowej, nareszcie w tym roku ją wyremontowano. Remont ul. Kosteckiego leżał w gestii Starostwa). Budynek po likwidacji Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych dzisiaj straszy pustostanem i zagraża bezpieczeństwu przechodniów.

Jedynymi miejscami, w których młodzież może korzystać z Internetu, biblioteki, siłowni czy boiska do gry w piłkę jest szkoła. Nie rozumiemy, dlaczego szukanie oszczędności odbywa się kosztem dzieci i młodzieży!!!

Apelujemy do radnych, którzy nas reprezentują, o rozwagę podczas podejmowania decyzji o likwidacji Publicznego Gimnazjum nr 4.

Stawimy się w komplecie na posiedzeniu Rady Miasta dot. likwidacji szkół. Osobiście chcemy zobaczyć, jak zagłosują wybrani przez nas Radni.

Z poważaniem
Rodzice i mieszkańcy Sobięcina

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group