Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 6593
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mieszkańcy Sobięcina się niecierpliwią

Czwartek, 7 kwietnia 2022, 10:34
Autor: PAW
Wałbrzych: Mieszkańcy Sobięcina się niecierpliwią
Fot. archiwum
Wielu mieszkańców Sobięcina pyta, kiedy prace remontowe na ulicy 1 Maja nabiorą tempa. Budowa tzw. Trasy Sudeckiej na odcinku "sobięcińskim" jest bardzo istotna z kilku powodów.

Od dłuższego czasu w dzielnicy Sobięcin trwały przygotowania do rozpoczęcia faktycznych robót. Wykonywano głównie prace ziemne, wymieniono infrastrukturę podziemną. Mieszkańcy chcieliby jednak widzieć wymianę nawierzchni oraz budowę chodników.

- Odcinek pomiędzy wiaduktem a placem Marceliny Darowskiej w kwestii infrastruktury podziemnej jest zrealizowany w całości. W dolnej części Sobięcina również w tej kwestii wiele rzeczy zostało wykonanych - infrastruktura sanitarna, deszczowa, kanalizacyjna, gazowa czy energetyczna - informuje prezydent Roman Szełemej. - Za kilka tygodni zacznie się remont ulicy Puszkina, która jest częścią tego wielkiego projektu.

Prezydent informuje, że faktyczny remont nawierzchni i chodników rozpocznie się dopiero wtedy, kiedy Gmina Wałbrzych otrzyma od Wojewody Dolnośląskiego pozwolenie na realizację remontu. Miasto stara się o to pozwolenie od kilku miesięcy, a prezydent ostatni raz był z wizytą u Wojewody ponad miesiąc temu, by przyspieszyć ten proces.

- Gdybyśmy mieli to pozwolenie, to ten remont już by się toczył. Będziemy kolejny raz interweniować w tej sprawie, bo wiem, że to ważna dla mieszkańców sprawa - kontynuuje prezydent.

Twoja reakcja na artykuł?

19
24%
Cieszy
29
37%
Hahaha
3
4%
Nudzi
2
3%
Smuci
8
10%
Złości
17
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group