Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 4440
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Mieszkańcy Szczawna Zdroju się niecierpliwią, a remont ulicy Mickiewicza się przedłuży

Piątek, 25 listopada 2016, 13:05
Autor: PAW
REGION, Szczawno-Zdrój: Mieszkańcy Szczawna Zdroju się niecierpliwią, a remont ulicy Mickiewicza się przedłuży
Fot. Robert Bajek
Od września trwa remont ulic Mickiewicza i Ułanów Nadwiślańskich w Szczawnie Zdroju. Miał się zakończyć do 30 listopada, ale nie ma na to szans.

Ulica Mickiewicza w Szczawnie Zdroju na czas prowadzonych robót została zamknięta i zorganizowano objazd. Wykonanie zadania p.n. "Przebudowa ciągu komunikacyjnego łączącego uzdrowiskową część Szczawna Zdroju z drogami wojewódzkimi nr 375 i 376 – etap I, remont ulicy Mickiewicza i przebudowa ulicy Ułanów Nadwiślańskich” doprowadziło do tego, że na drogach, którymi poprowadzony jest objazd, uległ zdecydowanie zwiększeniu ruch pojazdów.

Mieszkańcy Szczawna Zdroju od początku narzekali na związane z remontem utrudnienia. Ulica Mickiewicza jest ruchliwą drogą, a remont spowodował, że w Szczawnie Zdroju zaczęły tworzyć się korki, a kierowcy zaczęli pomstować na drogowców. Mieszkańcom sąsiadującym z inwestycją doskwiera tymczasem najbardziej hałas i błoto. Osoby zamieszkujące na Lipowej czy Marii Skłodowskiej-Curie narzekają, że objazd poprowadzony tymi ulicami, powoduje ogromne uciążliwości i niedogodności.

Wykonawca podczas prowadzenia robót natknął się na źle wykonane przyłącza kanalizacyjne, a to powoduje spowolnienie prac, a w niektórych przypadkach nawet wstrzymywanie robót. To spowodowało, że firma wystąpiła do UM w Szczawnie Zdroju o przedłużenie terminu zakończenia robót o 2 miesiące.
Koszt remontu przekroczy 3 miliony 300 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group