Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3777
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mieszkańcy ulicy Pstrowskiego chcą mieszkać na ulicy Cisowej

Poniedziałek, 25 grudnia 2017, 12:21
Aktualizacja: 12:35
Autor: PAW
Wałbrzych: Mieszkańcy ulicy Pstrowskiego chcą mieszkać na ulicy Cisowej
Fot. red
Zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka, niektóre ulice zmienią swoje nazwy. Tak stanie się w przypadku niewielkiej ulicy Pstrowskiego w dzielnicy Sobięcin.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wydał zarządzenia zastępcze w oparciu o ustawę dekomunizacyjną. W Wałbrzychu w związku z tym rozporządzeniem ulica Wincentego Pstrowskiego zmieni nazwę na ulicę Władysława Grabskiego. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie sprzeciw samych mieszkańców ulicy Pstrowskiego, którzy złożyli do rady miasta Wałbrzycha wniosek, by zmienić nazwę z Pstrowskiego na ulicę Cisową. Jak tłumaczą mieszkańcy, byłoby to w pełni uzasadnione, bowiem w sąsiednich Kuźnicach należących do gminy Boguszów-Gorce również dojdzie do zmiany nazwy Pstrowskiego na Grabskiego, co może powodować komplikacje i niepotrzebne zamieszanie. Zdaniem radnego Marka Rząsowskiego, prowadzone jakiś czas temu konsultacje społeczne wśród mieszkańców ulic, które wyznaczono do zmiany nazwy, okazały się nieskuteczne. Nie zgadza się z tym inny radny Henryk Furman.
- Te konsultacje na tej akurat ulicy były skuteczne, bo wzięło w nich udział sporo osób jak na tak małą ulicę - tłumaczy Furman. - Mieszkańcy są za zmianą nazwy, ale opowiadają się za ulicą Cisową i dlatego zwrócili się do nas o pomoc.

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group