Piątek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 4837
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mieszkańcy Wrocławskiej 186 wciąż nie wiedzą, kiedy dostaną odszkodowania

Piątek, 21 lutego 2014, 6:59
Aktualizacja: 8:58
Autor: PAW
Wałbrzych: Mieszkańcy Wrocławskiej 186 wciąż nie wiedzą, kiedy dostaną odszkodowania
Fot. red.
Trwa nadal serial związany z wywłaszczeniem 7 rodzin zamieszkujących budynek przy ulicy Wrocławskiej 186.

Co kilka dni lokalne media informują o nowych faktach lub też obawach mieszkańców związanych z wywłaszczeniem lokatorów budynku przy ulicy Wrocławskiej 186 w Wałbrzychu.

Przypomnijmy, że w związku z modernizacją wjazdu do Wałbrzycha, kilkanaście budynków znajdujących się przy ulicy Wrocławskiej zostało przeznaczonych do wyburzenia. Mieszkający tam dotychczas lokatorzy mieli zostać wywłaszczeni bądź zaproponowano im lokale w innych dzielnicach. Jednak 7 rodzin zamieszkałych w budynku przy Wrocławskiej 186 nie godziło się na takie rozwiązanie. Ludzie zaalarmowali media lokalne i ogólnopolskie o swoim problemie i mają pretensje do miejskich urzędników. Mieszkańcy obawiają się, że wkrótce będą musieli opuścić mieszkania, a nie mają wyceny, a na odszkodowanie też będą musieli trochę poczekać.

Prezydent Roman Szełemej zapewnia, że lokatorzy wszystkich pozostałych budynków, które zostały wyburzone, a znajdowały się przy ulicy Wrocławskiej, już otrzymali lokale w innych dzielnicach miasta. Wygląda więc na to, że problem dotyczy tylko budynku przy Wrocławskiej 186.
- Nieruchomość została przeznaczona do wyburzenia i zgodnie z przepisami do 18 grudnia ubiegłego roju Wojewoda powinien określić wysokość odszkodowań dla lokatorów tych mieszkań, ale tak się nie stało i z naszych informacji wynika, że ta decyzja jeszcze nie zapadła – tłumaczy Mariusz Rowiński z Urzędu Miasta w Wałbrzychu.

Jak mówi Mariusz Rowiński, że na to, że wciąż nie ma decyzji o wysokości odszkodowań dla mieszkańców Wrocławskiej 186, żadnego wpływu nie miał ani prezydent miasta Wałbrzycha ani miejscy urzędnicy. Mieszkańcy obawiają się natomiast sytuacji, kiedy z dnia na dzień przyjdzie im się wyprowadzić z dotychczas zajmowanych mieszkań.
- Nie wiemy, kiedy będziemy musieli opuścić mieszkania. Nie wiemy, ile mamy czasu na znalezienie nowych i jakie dostaniemy odszkodowania – mówi Barbara Kaczmarczyk z Wrocławskiej 186.

Inna mieszkanka tego bloku - Magdalena Zielińska - uważa natomiast, że zarówno ZDKiUM jak i miejscy urzędnicy nie wykazują szczególnego zainteresowania losem rodzin z Wrocławskiej 186.
- Boimy się, że dojdzie do takiej sytuacji, że wykonawca tych robót drogowych wejdzie bez naszej wiedzy i zgody na nasz teren – mówi zaniepokojona kobieta.

Wycenę lokali mieszkańcy powinni otrzymać od Wojewody w okresie kilku dni. Ostateczna decyzja odnośnie przyszłości tychże lokatorów zapadnie prawdopodobnie do końca marca.
- Do wydania odszkodowań i znalezienia nowych lokali, mieszkańcy Wrocławskiej 186 mogą spać spokojnie, bo Gmina nie będzie domagać się, by opuścili dotychczasowe lokale – zapewnia Mariusz Rowiński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group