Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2369
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieszkania dla niepełnosprawnych

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 29 lipca 2020, 14:23
Aktualizacja: Piątek, 31 lipca 2020, 8:19
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Niepełnosprawni mieszkańcy Wałbrzycha mogą spać spokojnie. Coraz więcej obiektów użyteczności publicznej jest dostosowana do ich potrzeb.

Dodatkowo Gmina Wałbrzych modernizuje część mieszkań użytkowych na lokalne specjalnie przygotowane do możliwości motorycznych tych osób. Prezydent Roman Szełemej zdaje sobie sprawę z tego, że potrzeby osób z niepełnosprawnością ruchową są dużym problemem, jeśli środowisko je otaczające jest im nieprzyjazne. To właśnie dlatego dostosowywane są podjazdy, windy czy wysokości poszczególnych miejsc, w których niepełnosprawni mieszkańcy się zjawiają.
- Wiemy, że potrzeby mieszkaniowe osób z niepełnosprawnością ruchową są znaczne. Kształtuje się to na poziomie kilkunastu mieszkań rocznie. Nowe budynki już na procesie projektowym są do tego przystosowywane. Konsekwentnie jednak adaptujemy parterowe lokale w starych kamienicach – mówi prezydent.

Dzisiaj przekazane zostały dwa mieszkania. Zostały one wyposażone w ogrzewanie gazowe. Pomieszczenia przystosowano na potrzeby osób niepełnosprawnych. Koszt ich modernizacji wyniósł około 170 tysięcy złotych.
Jest to jednak w dalszym ciągu kropla w morzu potrzeb. Obecnie w Urzędzie Miasta wciąż oczekuje na nowe miejsca zamieszkania aż 21 wniosków do rozpatrzenia. Niezależnie od tego cieszy fakt, że mimo wolniejszego niż oczekujący by zakładali tempa ich realizacji, kolejne mieszkania są oddawane do użytku.

Twoja reakcja na artykuł?

10
83%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Edek 30-07-2020 0:06
W Wałbrzychu nie funkcjonuje nawet instytucja asystent osoby niepełnosprawnej, to odzwierciedla tą wielką pomoc prezydenta. Osoby ze stwardnienie zanikowym bocznym wegetują w tym smutnym mieście uwięzione wraz ze swoimi rodzinami na VI piętrach swoich budynków bez wind. Znam osobiście osoby, które wysyłały wielokrotnie e-mail na konto prezydenta opisując swoją beznadziejną sytuację bez jakiejkolwiek odpowiedzi i zainteresowania widać, że to urzędnik nie lekarz.
~Plastikowy Romek 30-07-2020 10:52
Ale na otwarciu,przekazaniu kluczy car obowiązkowo jest.W nocy śpi, bo w całkowitym mroku łatwiej się zasypia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group