Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 5188
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mieszkania dla niepełnosprawnych

Środa, 29 lipca 2020, 14:23
Aktualizacja: Piątek, 31 lipca 2020, 8:19
Autor: JAZ
Wałbrzych: Mieszkania dla niepełnosprawnych
Fot. JAZ
Niepełnosprawni mieszkańcy Wałbrzycha mogą spać spokojnie. Coraz więcej obiektów użyteczności publicznej jest dostosowana do ich potrzeb.

Dodatkowo Gmina Wałbrzych modernizuje część mieszkań użytkowych na lokalne specjalnie przygotowane do możliwości motorycznych tych osób. Prezydent Roman Szełemej zdaje sobie sprawę z tego, że potrzeby osób z niepełnosprawnością ruchową są dużym problemem, jeśli środowisko je otaczające jest im nieprzyjazne. To właśnie dlatego dostosowywane są podjazdy, windy czy wysokości poszczególnych miejsc, w których niepełnosprawni mieszkańcy się zjawiają.
- Wiemy, że potrzeby mieszkaniowe osób z niepełnosprawnością ruchową są znaczne. Kształtuje się to na poziomie kilkunastu mieszkań rocznie. Nowe budynki już na procesie projektowym są do tego przystosowywane. Konsekwentnie jednak adaptujemy parterowe lokale w starych kamienicach – mówi prezydent.

Dzisiaj przekazane zostały dwa mieszkania. Zostały one wyposażone w ogrzewanie gazowe. Pomieszczenia przystosowano na potrzeby osób niepełnosprawnych. Koszt ich modernizacji wyniósł około 170 tysięcy złotych.
Jest to jednak w dalszym ciągu kropla w morzu potrzeb. Obecnie w Urzędzie Miasta wciąż oczekuje na nowe miejsca zamieszkania aż 21 wniosków do rozpatrzenia. Niezależnie od tego cieszy fakt, że mimo wolniejszego niż oczekujący by zakładali tempa ich realizacji, kolejne mieszkania są oddawane do użytku.

Twoja reakcja na artykuł?

10
83%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group