Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 3000
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mieszkania są – chętnych wciąż brakuje

Niedziela, 28 lipca 2019, 6:45
Aktualizacja: Wtorek, 30 lipca 2019, 10:36
Autor: PAW
Wałbrzych: Mieszkania są – chętnych wciąż brakuje
Fot. Robert Bajek
"Są jeszcze wolne mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus przy ul. Husarskiej w dzielnicy Podzamcze. Na najemców czekają komfortowe i funkcjonalne mieszkania 2 i 3–pokojowe" – tak na stronie Urzędu Miasta Wałbrzych wałbrzyszanie są zachęcani do skorzystania z oferty mieszkaniowej.

Dalej czytamy: "Inwestycja to doskonałe miejsce do życia. W pobliżu znajdują się liczne sklepy, obiekty sportowe, szkoły podstawowe, przychodnia lekarska, apteki oraz poczta. Do przystanku („Aleja Podwale-Hu­sarska” oraz „Aleja Podwale-Kaszte­lańska”) jest zaledwie 200 metrów, a więc tylko kilka minut spacerem. Odjeżdża stąd 7 linii autobusowych. Dojazd do centrum Wałbrzycha zajmuje ok. 17 minut. Osiedle zlokalizowane w pobliżu Książańskiego Parku Krajobrazowego, otoczone licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi daje mnóstwo przestrzeni do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Uwaga! Najemcy mogą się ubiegać o dopłaty do czynszów. Informacji o dopłatach udziela Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pod nr tel. 74 664 08 19.

Zapraszamy na stronę internetową www.mieszkaniepluswalbrzych.pl, gdzie znajduje się opis inwestycji, rodzaje zawieranych umów, wysokość stawek czynszu, a także kalkulatory, dzięki którym można sprawdzić swoją zdolność czynszową oraz wysokość dopłat do czynszów".

My zapytaliśmy wałbrzyszan, jak oni oceniają tę inwestycję.
- Według mnie mieszkań w Wałbrzychu jest wciąż mało, ale chodzi o wysokość czynszu, a także o kryteria, bo nie wszyscy te dwie bariery są w stanie pokonać - mówi Jacek Grzywacz.

Pan Artur z kolei uważa, że czynsze akurat w mieszkaniach z projektu Mieszkanie Plus są zbyt wygórowane.
- A czy myśli Pan, że te banery wiszące na tych budynkach i nawołujące do wynajęcia to wiszą bez przyczyny? Po prostu brakuje chętnych i teraz szukają na każdy sposób ludzi, żeby te bloki zapełnić - mówi mieszkaniec dzielnicy Podzamcze.

A co wy myślicie o projekcie Mieszkanie Plus i budowie takich lokali w dzielnicy Podzamcze?

Twoja reakcja na artykuł?

12
19%
Cieszy
4
6%
Hahaha
5
8%
Nudzi
4
6%
Smuci
4
6%
Złości
34
54%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group