Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3723
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski/Kraj: Mieszkaniec powiatu popełnił zabójstwo

Czwartek, 7 października 2021, 12:32
Aktualizacja: 14:16
Autor: red
powiat wałbrzyski/Kraj: Mieszkaniec powiatu popełnił zabójstwo
Fot. Policja Dolnośląska
Zatrzymany przez policjantów zgorzeleckich mężczyzna podejrzany o zabójstwo, do jakiego doszło na terenie powiatu dzierżoniowskiego, najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Okazało się, że sprawca postrzelenia ze skutkiem śmiertelnym jest mieszkańcem powiatu wałbrzyskiego.

W ubiegłą niedzielę, po niecałej dobie od zdarzenia, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, w wyniku działań operacyjnych, ustalili dokładne miejsce, w którym znajdował się podejrzany o zabójstwo mężczyzna, a następnie zatrzymali go.

Do zdarzenia, w trakcie którego sprawca postrzelił śmiertelnie innego mężczyznę, doszło dzień wcześniej w Niemczy na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Natychmiast po otrzymaniu informacji o przestępstwie policjanci podjęli działania poszukiwawcze za 34 - letnim mieszkańcem powiatu wałbrzyskiego, które prowadzone były we wszystkich powiatach na terenie Dolnego Śląska. W czynności te zaangażowani byli między innymi funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy, którzy namierzyli poszukiwanego na jednym z parkingów, a następnie zatrzymali go. Okazało się, że był on już w przeszłości notowany w związku z różnymi przestępstwami, a także, że nie posiada on pozwolenia na broń. Mężczyzna został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, gdzie pod nadzorem tamtejszej prokuratury szczegółowo wyjaśniane są wszystkie okoliczności sprawy.

Wobec podejrzanego sąd zastosował już tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zabójstwo zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

3
14%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
10%
Złości
15
71%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group