Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3882
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieroszów: Mieszkanka gminy Mieroszów jedzie na Igrzyska Olimpijskie

Czwartek, 25 stycznia 2018, 13:31
Autor: PAW
Znamy już skład biathlonowej reprezentacji na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018. Polskę w Korei reprezentować będzie pięć biathlonistek i dwóch biathlonistów, którym towarzyszyć będzie dziewięcioosobowa ekipa złożona z trenerów, serwismenów oraz sztabu medycznego. W gronie biathlonistek znalazła się m.in. Kamila Żuk, mieszkanka gminy Mieroszów.

Polki dzięki dwunastej pozycji w ubiegłorocznym Pucharze Narodów zapewniły sobie pięć miejsc w samolocie do PyeongChang. Na podstawie systemu wewnętrznych kwalifikacji przepustkę do startu na igrzyskach zapewniły sobie Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), Krystyna Guzik (AZS AWF Katowice), Monika Hojnisz (AZS AWF Katowice), Weronika Nowakowska (AZS AWF Katowice) i Kamila Żuk (AZS AWF Katowice).

Panowie o kwalifikacje walczyli do samego końca. Pogoń za dzikimi kartami okazała się skuteczna. Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec) i Andrzej Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko) wywalczyli dwa miejsca startowe dla Polski i to właśnie ta dwójka wystartuje w PyeongChang.

W tym gronie tylko Kamila Żuk i Andrzej Nędza-Kubiniec są debiutantami. Rekordzistkami pod względem liczby startów są Magdalena Gwizdoń i Krystyna Guzik, dla których będą to czwarte igrzyska. Weronika Nowakowska zaliczy swoje trzecie igrzyska, natomiast Monika Hojnisz i Grzegorz Guzik wystartują na IO po raz drugi.

W sztabie szkoleniowym opiekującym się naszą kadrą w Pjongczang znaleźli się trener kobiet Tobias Torgersen oraz trener mężczyzn Nikołaj Panitkin. Za przygotowanie nart odpowiedzialna będzie ekipa w składzie: Tomasz Bernat, Adam Kwak, Rafał Lepel, Maciej Nędza-Kubiniec oraz Aliaksei Yaskevich. Lekarzem reprezentacji będzie Andrii Tymchenko, zaś fizjoterapeutą Damian Graf.

Przypomnijmy, że do tej pory Polska na igrzyskach w konkurencjach biathlonowych może pochwalić się jedynie srebrnym medalem Tomasza Sikory z Turynu. Najlepszy polski biathlonista był wówczas drugi w biegu ze startu wspólnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group