Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3124
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mikołaj na Białym Kamieniu

Środa, 6 grudnia 2017, 17:32
Aktualizacja: Piątek, 8 grudnia 2017, 12:27
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Mikołaj na Białym Kamieniu
Fot. Robert Bajek
W ramach akcji "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" 700 dzieci otrzymało dzisiaj od Mikołaja paczki. Uroczyste wręczanie prezentów odbyło się w kościele pw. Św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej w wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień.

Inicjatorem i głównym organizatorem cyklicznej akcji "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" jest miejski rady Ryszard Nowak i Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień-Konradów. Co roku mieszkańcy Białego Kamienia i Konradowa, ale również okoliczne szkoły, różnego rodzaju placówki i instytucje kościelne kontaktują się z RWS Biały Kamień-Konradów i typują dzieci, które ich zdaniem powinny dostać Mikołajowe paczki. Do RWS-u spływają też pisane przez dzieci listy do Świętego Mikołaja i prace plastyczne, przedstawiające Mikołaja.

Warto zaznaczyć, że w kościele pw. Św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej akcja "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" odbyła się już po raz dziesiąty. Dodatkowo podczas tegorocznej edycji akcji rodzice i opiekunowie dzieci które otrzymały paczki dostali ulotkę z prośbą o pomoc Magdalenie Mróz, która cierpi między innymi na zespół Pradera-Willego i Kamilowi Mróz, cierpiącemu na zespół Downa. Pomoc ma polegać na przekazaniu 1 procenta podatku, podczas rozliczania PIT-u za rok 2017.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group