Środa, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 3810
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mikołaj na Nowym Mieście

Sobota, 4 grudnia 2010, 18:13
Aktualizacja: 18:14
Autor: Sven
Wałbrzych: Mikołaj na Nowym Mieście
Fot. Sławomir Pawlik
Gwar, śmiechy, zabawa i ulubiony przez wszystkich gość – Święty Mikołaj. Tak było dziś po południu w siedzibie Wspólnoty Samorządowej Nowe Miasto w Wałbrzychu.

Sześćdziesięcioro dzieci zostało obdarowanych paczkami, w których znalazły się maskotki, zabawki, słodycze i owoce. Przygotowanie paczek było możliwe dzięki hojności przewodniczącego Rady Wspólnoty Samorządowej Nowe Miasto, Dariusza Mrozickiego i pozyskanych sponsorów. Bardzo ważną rolę odegrali także wolontariusze.
- Przygotowanie takich imprez dla dzieci jest dosyć pracochłonne. One są bardzo surowe w ocenie. Pracowaliśmy w kilka osób wczoraj i przedwczoraj, ale czego się nie robi dla dzieci? Ja jestem emerytką, mam trochę wolnego czasu, więc pomagam – powiedziała pani Anastazja.

Imprezę chwaliła Ewelina Charek, która przyprowadziła na spotkanie z Mikołajem kilkunastomiesięczną córkę. – Wspólnota bardzo dużo robi dla naszych dzieci: dzień dziecka, mikołajki, festyny i inne imprezy. To bardzo ważne. My nie jesteśmy bogaci, taka pomoc ułatwia nam życie – zakończyła pani Ewelina.

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja dzieci rysowały jego podobiznę. Każde miejsce było dobre – czy to stół czy podłoga, wszędzie były kartki i kredki oraz młodzi artyści.

Był także słodki poczęstunek. Ciastka, cukierki, rurki z kremem, a dla rodziców kawa i herbata. I to, co najważniejsze w takich sytuacjach – uśmiechnięte buzie.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group