Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3564
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Mikołaj z wizytą w Czarnym Borze

Wtorek, 6 grudnia 2011, 15:35
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:58
Autor: opr. PAW
REGION, Czarny Bór: Mikołaj z wizytą w Czarnym Borze
Fot. CK w Czarnym Borze
W hali Szkoły Podstawowej w Czarnym Borze odbyła się Zabawa Mikołajkowa dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z całej gminy.

W zabawie, która odbyła się pod hasłem „Mikołajki w Stumilowym Lesie, wzięło udział około 500 dzieci. Organizatorem imprezy byli Urząd Gminy w Czarnym Borze oraz Centrum Kultury. Zabawę otworzył wójt Adam Górecki życząc dzieciom dobrej zabawy i dużo prezentów, a następnie każdy uczestnik imprezy otrzymał od organizatorów czapeczkę mikołajkową.

Do wspólnej zabawy zaprosił zgromadzone dzieci Kubuś Puchatek, Prosiaczek i Tygrysek. Na dzieci czekało szereg atrakcji, m.in. robienie bałwana, czyli owijanie papierem toaletowym nauczyciela, zabawa na papierowe śnieżki, śpiewanie piosenek, gimnastyka, tańce. Do dzieci trafiło mnóstwo słodkości w postaci cukierków i czekolad, które były rozdawane przez pomocników Mikołaja podczas trwania imprezy. Dużo śmiechu było przy zabawach z balonami i zaklęciach przywołujących Mikołaja. Dzieciom bardzo podobała się konkurencja, w której ich nauczycielki musiały wygryźć w waflach swój wymarzony prezent mikołajkowy. Punktem kulminacyjnym programu stał się moment wkroczenia Św. Mikołaja, który wręczał prezenty w towarzystwie elfów. W rolę pomocników Św. Mikołaja wcielili się Adam Górecki - wójt gminy, Renata Chruszcz - zastępca wójta, Sylwestra Wawrzyniak - przewodnicząca rady gminy.

Organizatorzy specjalne podziękowania za wsparcie finansowe i rzeczowe kierują do czarnoborskich przedsiębiorstw: Melafir Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Drewnex, Zakład Gastronomiczny Stołówka Elżbieta Makuch, Transport i Usługi Leśne Krzysztof Rzeszutek w Borównie oraz Tartak Zbigniew Filip w Borównie.

Źródło: www.czarnybor.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group