Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3737
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Miliony potrzebne na dokończenie inwestycji turystycznej

Środa, 12 maja 2010, 12:47
Aktualizacja: 20:08
Autor: PAW
REGION, Boguszów-Gorce: Miliony potrzebne na dokończenie inwestycji turystycznej
Dzikowiec ma przyciągać tysiące turystów z całej Polski
Fot. red
Samorządowcy Boguszowa–Gorc mają twardy orzech do zgryzienia. Skąd wziąć kilkanaście milionów złotych na dokończenie inwestycji na stoku Dzikowiec?

Dzikowiec ma być wizytówką gminy Boguszów-Gorce. Ma przyciągać tysiące turystów i spowodować, że o Boguszowie-Gorcach będzie głośno w całym kraju nie tylko z racji brutalnych morderstw, do jakich dochodzi tutaj nader często.

Władze samorządowe nie kryją, że na dokończeni inwestycji na stoku Dzikowiec potrzeba jeszcze kilkunastu milionów zł. A należy pamiętać, że już sporo pieniędzy zostało na ten cel pozyskanych ze środków poza budżetowych. Wystarczy tylko powiedzieć, że budowa kolei linowej kosztowała blisko 4,5 miliona zł, a zakup ratraka do przygotowania tras to wydatek rzędu blisko 800 tys. zł. Tylko w 2010 roku na kontynuację prac na Dzikowcu zostanie wydanych około 5 milionów zł. Za te środki powstanie oświetlenie stoku, wybudowany ma zostać wyciąg orczykowy dla narciarzy.

W kolejny latach planuje się budowę obiektów służących do obsługi turystycznej, budowę parkingu z prawdziwego zdarzenia oraz drogi dojazdowej, bowiem ta obecna nie zachęca do odwiedzania Dzikowca. Dalekosiężnym planem jest wybudowanie hotelu na terenie kompleksu. Jeszcze w tym roku ma zostać przeprowadzony przetarg na grunty przeznaczone pod budowę właśnie takiego hotelu. Jeśli znajdą się zainteresowane firmy, być może za 2-3 lata stanie tu również hotel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group