Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 1742
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Minęły już trzy lata od powstania WKF, a problemów przybywa

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 28 stycznia 2010, 14:59
Aktualizacja: 15:01
Autor: red
Fot. red
W styczniu bieżącego roku Wałbrzyski Klub Fotograficzny (WKF) obchodzi swoje 3 urodziny. W ubiegłym roku podjęte zostały działania, by przekształcić tę organizację w pełnoprawne stowarzyszenie.

W okresie trzech lat działalności członkowie WKF starali się, aby w wałbrzyskiej fotografii wiele się działo. W klubie lawinowo pojawiały się nowe osoby, często wałbrzyszanie dobrze już znani w światku fotograficznym, a także osoby z dorobkiem i zapałem.

Okazało się także, że do Wałbrzycha na spotkania WKF zaczynają zjeżdżać fotografowie z pobliskich miast, których przyciągnęła atmosfera, jaką WKF oferował. Były w tej krótkiej jeszcze historii Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego dni piękne i napawające optymizmem, ale pojawiały się też czarne chmury nad wałbrzyską fotografią.

Pewne zdarzenia z ubiegłego roku zostawiły trwały ślad w umysłach wałbrzyskich fotografów i członków WKF. Okazało się bowiem, że decydenci, zamiast pomagać, zaczęli pewnymi decyzjami zwyczajnie przeszkadzać. W tej chwili przyszłość wałbrzyskiej fotografii jest niepewna. Społeczność fotograficzna pozbawiona galerii, przy której mogli skupiać się twórcy, została w pewnym sensie „bezdomna". Wałbrzyskich fotografików boli również fakt, że nie mogli oni liczyć na przychylność i wywiązanie się z obietnic władz miasta, które pod koniec 2009 roku zapewniały, że Wałbrzyski Klub Fotograficzny nie zostanie pozbawiony „swojej" galerii. Mowa oczywiście o Galerii pod Atlantami, która teraz staje się biblioteczną salą wielofunkcyjną.

Mimo tych trudności całe środowisko twórcze skupione wokół stowarzyszenia WKF śmiało spogląda w przyszłość i planuje już w bieżącym roku kolejne działania, które będą służyć popularyzacji fotografii. Dzieje się tak za sprawą aktywnego udziału w pracach klubowych wielu zaangażowanych osób. Podejmowane są działania na rzecz powołania miejskiej Galerii Fotografii, która stałaby się nowym domem dla Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego.

W okresie trzyletniej działalności WKF odbyło około 25 oficjalnych spotkań klubowych, podczas których prezentowane były prace zarówno związanych z klubem wałbrzyszan jak i osób przyjezdnych. Członkowie WKF wzięli udział w wielu krajowych i międzynarodowych plenerach - dwukrotnie w Światowym Dniu Fotografii Otworkowej czy w plenerze „Stara Kopalnia”. Zorganizowali ponadto kilkanaście wystaw, które ciszyły się dużym powodzeniem wśród mieszkańców Wałbrzycha. Wystarczy tylko wspomnieć o wystawach - wielka i ciesząca się ogromnym zainteresowanie wystawa I TRIENNALE Fotografii Wałbrzyskiej, poplenerowa wystawa fotografii otworkowej - PINHOLE OPEN AIR 2008 oraz PINHOLE OPEN AIR 2009 czy zbiorowa wystawa WKF - FOTOGENICZNY WAŁBRZYCH.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group