Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 1706
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki w Gminie Walim

Wtorek, 17 marca 2015, 6:30
Aktualizacja: 23:19
Autor: opr.red.
Walim: Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki w Gminie Walim
Fot. www.walim.pl
Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Witold Halicki w dniu 16 marca 2015 roku zaszczycił Gminę Walim swoją obecnością, uczestnicząc w uroczystym podpisaniu umowy pomiędzy Gminą Walim, a wykonawcą projektu pt. „Rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Walim”, na realizację zadań zaplanowanych w projekcie.

Umowa ta dotyczy zadania ” Zaprojektowanie i budowa infrastruktury sieci szerokopasmowej, dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz szkolenie Beneficjentów w ramach projektu pn. Rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Walim”, realizowanego przez Gminę Walim w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, na kwotę 5.647.500,00 zł.

Podpisanie umowy jest kolejnym krokiem zmierzającym do rozwoju społecznego poprzez przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Walim.

Dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w wysokości 6.155.686,00 zł, około 95 % obszaru gminy zostanie pokryte siecią umożliwiającą dostęp do internetu za pomocą łącza WiFi. Dzięki temu wszyscy mieszkańcy oraz turyści będą mogli bezpłatnie korzystać z sieci globalnej. Minister uczestnicząc w konferencji prasowej podkreślił, iż „Gmina Walim jest gminą, która wyprzedziła inne gminy w Polsce, realizując projekt w takiej technologii, na tak szeroką skalę”.

Następnie wraz z Włodarzami Gminy Walim oraz Poseł na Sejm Izabelą Katarzyną Mrzygłocką odwiedził miejscowość Rzeczka, by osobiście obejrzeć drogę powiatową nr 3356D, wiodącą z Rzeczki do Walimia, której przebudowa na odcinku 3,815 km zostanie dofinansowana w ramach rezerwy celowej z budżetu państwa na usuwanie skutków mających znamiona klęski żywiołowej, promesą Ministra Administracji i Cyfryzacji w wysokości 3.400.000,00 zł. Środki te otrzymał Powiat Wałbrzyski i to on będzie realizował wspomniane zadanie.

Na zakończenie pobytu w Gminie Walim Minister odwiedził również Sztolnie Walimskie – jeden z najciekawszych i najbardziej tajemniczych obiektów militarnych na terenie Gór Sowich.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group